fbpx

Kuchnia łączy pokolenia

Data rozpoczęcia:

19 czerwca 2021

sobota

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Pośpiech dnia codziennego a tradycja rodzinnych spotkań przy wspólnym stole, tradycyjne receptury naszych babć w nowoczesnej edycji młodych mam. Połączenie tego co lubimy w to co zdrowe – tym co wiemy dzielimy się z innymi. Kuchnia łączy pokolenia – to dewiza SMAKOSZEK

Cykl obejmuje zarówno warsztaty kulinarne dla mam z dziećmi, kulinarne wywiady wnuków z dziadkami, zbieranie ulubionych przepisów. Zebrane receptury znajdą się w PRZEPIŚNIKU. Chcemy też odwiedzić lokalnych wytwórców żywności / nabiał, wędliny, bio-ogródki / porozmawiać o prawidłowym żywieniu z dietetykiem. Kuchenne rewolucje młodych mam pod hasłem Każdy Niejadek zje nasz obiadek. Kulinarne dzieła będą prezentowane na sołeckim pikniku finałowym.
Poprzez wspólne eksperymenty kuchenne chcemy też rozwinąć w dzieciach chęć do eksperymentów w kuchni, zaś wśród mam by na taka eksperymentalną przestrzeń dla swoich pociech pozwoliły. Wartości takie jak wspólne rodzinne posiłki to wielka wartość, którą należy pielęgnować i przekazywać kolejnym pokoleniom.
Szeroki wachlarz spotkań zaplanowano od czerwca. Różnorodność działań pozwoli na skorzystanie z nich przez różne grupy odbiorców. Wydarzenia konstruujemy tak aby w przypadku dalszych obostrzeń można było zorganizować i transmitować zdalnie. O działaniach będziemy informować za pomocą mediów społecznościowych sołectwa, stowarzyszenia, gminy Zduny oraz Partnera .
W roku 2019 sołectwo było organizatorem gminnego Turnieju Sołectw, na którym WIEJSKIE SMAKI prezentowały lokalne KGW. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Partnerzy

Wydarzenie w cyklu:

PRZY WSPÓLNYM STOLE

Planowane spotkania i wydarzenia będą odbywać się na sali wiejskiej i/lub na boisku w Konarzewie. W zależności od rodzaju wydarzenia będą się odbywać „pod dachem” lub w plenerze. Zakładamy charakter stacjonarny w sytuacji obostrzeń przeniesiemy się w tryb zdalny. Z uwagi na ilość zaplanowanych wydarzeń rozłożymy je w czasie od czerwca do września.

Data rozpoczęcia:

19 czerwca 2021

sobota

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Konarzew, ul. Baszkowska 85
gmina Zduny

woj. wielkopolskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Grupa sołecka SMAKOSZKI
  • Rada Sołecka Konarzewa

Osoba kontaktowa: Barbara Łasińska

Telefon: 506565551

E-mail: soltys.konarzew@gmail.com

WWW: http://www.solectwo-konarzew.pl/

Informacja o organizatorze:

Grupa sołecka SMAKOSZKI to sąsiedzki zespół miedzypokoleniowy. Mamy, babcie lubiące gotować, stawiają na stosowanie receptur swoich mam i babć w nowoczesnym wydaniu. Traktują kuchnię jako miejsce spotkań, kulinarnych doświadczeń, odkryć. Tradycja rodzinnych spotkań przy wspólnym stole to ich wartość

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.