fbpx

„Krzywe Koło w czasie i przestrzeni

Data rozpoczęcia:

2 sierpnia 2016

wtorek

Data zakończenia:

3 października 2016

poniedziałek

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Europejskie Dni Dziedzictwa (EDD) to obecnie największy w Europie projekt społeczny, kulturalny i edukacyjny, który funkcjonuje od 1991 r. Jego celem jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej.
Nawiązując do tegorocznego hasła EDD „GDZIE DUCH SPOTYKA SIĘ Z PRZESTRZENIĄ — ŚWIĄTYNIE, ARCYDZIEŁA, POMNIKI” Archiwum Państwowe w Warszawie zaprasza do obejrzenia trzech wystaw:

  •  „Krzywe Koło w czasie i przestrzeni” — wystawa plenerowa, prezentowana na murach obronnych Starego Miasta, poświęcona ulicy Krzywe Koło, jej mieszkańcom, najbliższemu sąsiedztwu oraz mieszczącemu się przy niej Archiwum Państwowemu w Warszawie i jego zbiorom. Wystawa, przygotowana we współpracy z Naczelną Dyrekcją Archiwów Państwowych dostępna do11 września br.
  • „Wielka historia małych miasteczek: Otwock — uzdrowisko i letnisko Warszawy” — wystawa plenerowa, prezentowana na murach obronnych Starego Miasta, poświęcona dziejom Otwocka, jego mieszkańców oraz niezwykłej na przestrzeni dziesięcioleci roli — „trzeciej miejscowości w Europie pod względem klimatycznym”. Wystawa przygotowana we współpracy z Naczelną Dyrekcją Archiwów Państwowych, Otwockim Centrum Kultury oraz Muzeum Ziemi  Otwockiej dostępna od 12 września do 3 października br.
  • „Majstersztyk po łowicku” — wystawa prezentującahistoryczny, społeczny i fizyczny dorobek łowickiego rzemiosła. Przygotowana przez Muzeum w Łowiczu we współpracy z Oddziałem w Łowiczu Archiwum Państwowego w Warszawie i dostępna dla zwiedzających od 18 września w Muzeum w Łowiczu (Stary Rynek 5/7), wstęp wolny.

Data rozpoczęcia:

2 sierpnia 2016

wtorek

Data zakończenia:

3 października 2016

poniedziałek

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

Archiwum Państwowe w Warszawie

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Archiwum Państwowe w Warszawie

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.