fbpx

Piknik krzemienny

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

14:00

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Piknik krzemienny będzie miał na celu ukazanie zawodów wykonywanych przez ludzi epoki neolitu. Na bazie prezentacji warsztatu pracy garncarza, tkaczki, rolnika czy górnika zostanie pokazana kontynuacja tych zawodów współcześnie.

Piknik krzemienny będzie miał na celu ukazanie zawodów wykonywanych przez ludzi epoki neolitu. Na bazie prezentacji warsztatu pracy garncarza, tkaczki, rolnika czy górnika zostanie pokazana kontynuacja tych zawodów współcześnie. Zapraszamy na podróż przez epoki historyczne, które zilustrują przemiany zachodzące w tak dobrze znanych nam zawodach. Z pewnością nie jedna rzecz może nas zaskoczyć. Podczas sobotniego pikniku będziemy chcieli włączyć do działania wszystkich odwiedzających oraz lokalną społeczność. W niedzielę zaangażujemy osoby zwiedzające Muzeum Historyczno-Archeologiczne, które jest miejscem unikatowym na terenie województwa świętokrzyskiego, będącym Pomnikiem Historii, miejscem światowego dziedzictwa UNESCO.

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

14:00

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

warsztaty

Lokalizacja:

Wydarzenia rozpoczną się w sobotę 16 września przy świetlicy w Rudzie Kościelnej (gmina Ćmielów) – Piknik Krzemienny.
W niedzielę 17 września piknik będzie kontynuowany na terenie zrekonstruowanej pradziejowej osady w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki (Sudół 135 a) w gminie Bodzechów.

woj. świętokrzyskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim

Osoba kontaktowa: Michał Surma

Telefon: 41 260 55 51

E-mail: sekretariat@krzemionki.info

WWW: https://muzeumostrowiec.pl/krzemionki/

Informacja o organizatorze:

Na wydarzenie zaprasza Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki – unikatowe miejsce na mapie kraju, Pomnik Historii, miejsce światowego dziedzictwa UNESCO.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.