fbpx

Krotoszyński Zaułek Historii

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

15:00

Data zakończenia:

10 września 2022

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy w podróż przez ostatnie 100 lat Krotoszyna! To niepowtarzalna okazja, by zajrzeć w niedostępne na co dzień miejsca, zobaczyć stare fotografie z rodzinnych albumów, ale także by odkryć Krotoszyn na nowo.

Już 10 września odbędzie się trzeci „Krotoszyński zaułek historii”, wydarzenie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Od godziny 15:00 na mieszkańców i gości czekać będzie bogaty program atrakcji. W tym roku dużo uwagi poświęcimy tematom handlu, dawnych sklepów i zakładów.
Każdy będzie mógł zwiedzić ciekawe miejsca, poznać ich różne zakamarki i tajemnice.

Wiele atrakcji odbędzie się przed ratuszem na krotoszyńskim Rynku. Pojawią się tam archiwalne fotografie z rodzinnych albumów, przygotowaliśmy także warsztaty twórcze dla dzieci poświęcone lokalnemu dziedzictwu. Nie zabraknie pokazów straży pożarnej, która zaprezentuje także historyczny sprzęt. W najnowszym autobusie MZK Krotoszyn pojawią się archiwalne fotografie pojazdów, które w ciągu ostatnich stu lat woziły mieszkańców. Odbędzie się także wycieczka na strzelnicę Bractwa Kurkowego, gdzie przygotowane zostaną pokazy strzelania, broni białej i inne atrakcje. Na wycieczki dowiozą wszystkich nieodpłatnie autobusy.

Na wszystkie atrakcje wstęp wolny.

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

15:00

Data zakończenia:

10 września 2022

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Rynek, Krotoszyn

woj. wielkopolskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Stowarzyszenie Krotochwile
  • Krotoszyński Ośrodek Kultury
  • Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw

Osoba kontaktowa: Paweł Bajerlein

Telefon: 694108244

E-mail: pawel@krotochwile.org

WWW: https://skrzynia.org/

Informacja o organizatorze:

Nasze działania inspirowane są dziedzictwem kulturowym regionu. Wspólnie z mieszkańcami Wielkopolski budujemy społeczność otwartą na wielokulturowość. Ważne są dla nas lokalność i kryjące się za nią wspomnienia, opowieści i historie. Tworzymy także lokalne Społeczne Archiwum Skrzynia.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.