fbpx

Krajobrazy Pienin - nasze dziedzictwo

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

Data zakończenia:

17 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Podczas tegorocznej edycji EDD szczególnie polecamy w wyprawę w Pieniny – pasma górskiego w łańcuchu Karpat, który jest jednym z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce. Malowniczość miejsca i jego walory przyrodnicze doceniono już w 1751 r. organizując ekspedycje naukowe. W 1932 r. utworzono Pieniński Park Narodowy.

Piękno Pienin tworzy płynący u stóp gór Dunajec, który sprawia, że krajobrazy są absolutnie niepowtarzalne. Ku rzece spadają prostopadłe, białe wapienne skały, porosłe bujną roślinnością, a za każdym zakrętem odkrywa się coraz to nowe, coraz piękniejsze i bardziej poetyczne widoki… Najpiękniejszy odcinek malowniczego Dunajca znajduje się w rejonie Szczawnicy. Do tej miejscowości wiedzie też popularny szlak na Wysoki Wierch – kopulaste wzniesienie o wysokości 898 m, przez które przebiega granica polsko-słowacka. Na tym odkrytym, pozbawionym zalesienia szczycie odbywa się kulturowy wypas owiec dozwolony na specjalnych warunkach na obszarach chronionych.

Na Terenie Pienińskiego Parku Narodowego znajduje się zamek w Czorsztynie, który dumnie wznosi się nad Czorsztyńskim Jeziorem. Vis à vis twierdzy położona jest kolejna – w Nidzicy. Obie, przeglądając się w wodzie, tworzą magiczny krajobraz z Pieninami w tle. Naprawdę warto poczuć magię tych gór!

Wejście na teren parku jest bezpłatne. Regulamin dostępny na www.pieninypn.pl.

 

Poleca:

GoodPoland.com

tel. 600449988, e-mail: b.polaczek@goodpoland.com, www.goodpoland.com

Facebook.com/NajpiękniejszeMiejscaWPolsce

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

Data zakończenia:

17 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Lokalizacja:

Pieniński Park Narodowy

woj. małopolskie

Organizator

Nazwa: GoodPoland.com

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.