fbpx

"Krajobrazy filmem malowane"

Data rozpoczęcia:

17 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

 

17.09.2017, godz. 17.00

Projekcja filmu dokumentalnego „Kochany i znienawidzony, czyli dramat życia i śmierci twórcy Krzyżaków” (reż. Stanisław Janicki) o Aleksandrze Fordzie – wybitnym reżyserze i współorganizatorze polskiej kinematografii po II wojnie światowej.

Spotkanie z Leonem Kelczem – reżyserem i wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, poświęcone fenomenowi Aleksandra Forda w polskiej kinematografii.

                                                                                                                              

Aleksander Ford (wł. Mosze Lifszyc) to twórca takich filmów jak ”Osmy dzień tygodnia” (1958), „Krzyżacy” (1960) i „Pierwszy dzień wolności” (1964). Był także reżyserem pierwszego na świecie filmu, w którym zostało pokazane powstanie w getcie warszawskim – „Ulicy Granicznej”, a przed II wojną światową nakręcił dwa mniej znane, ale interesujące filmy o tematyce żydowskiej – fabularny „Sabra” oraz dokument „Droga młodych”.

 

Data rozpoczęcia:

17 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Sala Kolumnowa TSKŻ (obok Sceny Kameralnej Teatru Polskiego)

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: TSKŻ O/Wrocław, ul. Mennicza 1-3, 50-057 Wrocław, Anna Mostowicz-Gerszt, tel. 71 34-357-46, e – mail: tskz.wroclaw@gmail.com

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.