fbpx

„Krajobraz z tramwajem w tle” - Spacer po mieście

Data rozpoczęcia:

8 września 2017

piątek

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W maju 1912 roku miasto Inowrocław otrzymało koncesję na budowę kolei elektrycznej. Pół roku później na ulice wyjechał pierwszy tramwaj. Jego trasa biegła od dworca kolejowego, Dworcową i Królowej Jadwigi do Rynku, na którym znajdowała się tzw. mijanka. W następnych latach pobudowano kolejne linie. Ostatni kurs tramwaju odbył się w noc sylwestrową 1962 r. Od tego wydarzenia minęło 55 lat. Dziś już tylko nieliczne elementy konstrukcyjne wpisane w miejski krajobraz przypominają mieszkańcom Inowrocławia o historii taboru tramwajowego.

 

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza z tej okazji zaprasza mieszkańców Inowrocławia i jego sympatyków na spacer ulicami miasta, po których biegła pierwsza linia „bimby”. Podczas wędrówki jej uczestnicy zapoznają się z historią tych szlaków komunikacyjnych, ich charakterystyczną zabudową i śladami po różnych obiektach, które zniknęły z krajobrazu miasta. Spacer zakończy się zwiedzaniem wagoniku usytuowanego na ulicy Św. Ducha.

 

Liczba miejsc ograniczona. Na zwiedzanie obowiązują wcześniejsze zapisy. Oprowadzanie rozpocznie się 8 września o godzinie 16:00.

 

Miejsce zbiórki: Dworzec PKP (ul. Dworcowa 115)

 

Dane kontaktowe: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, Jana Kilińskiego 16, 88-100 Inowrocław, tel.: (52) 357 36 98, email: regionalna@bmino.pl

Data rozpoczęcia:

8 września 2017

piątek

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Organizator

Nazwa: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.