fbpx

Krajobraz dawnej twierdzy świdnickiej – spacer z przewodnikiem

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

 

9 września godz. 10.00

 

„Krajobraz dawnej twierdzy świdnickiej – spacer z przewodnikiem śladem dawnej twierdzy, prezentacje historycznych regimentów i rekonstrukcja historycznej bitwy”.

 

 

Zapraszamy miłośników dużych widowisk plenerowych na prezentacje historyczno-edukacyjne oraz rekonstrukcję bitwy. O godz. 11.00 spod Kolumny św. Trójcy w Rynku wyruszy spacer z przewodnikiem przebranym w strój z epoki, który poprowadzi grupę śladami dawnej twierdzy świdnickiej. Uczestnicy spaceru przejdą z Rynku na teren obozu wojskowego, który ulokowany będzie przy Fleszy Nowomłyńskiej. Następnie grupy rekonstrukcyjne przemaszerują przez miasto na Rynek, gdzie o godz. 13.00 odbędzie się musztra paradna i oddana zostanie salwa honorowa. Po zakończonej prezentacji o godz. 14.00 w Muzeum Dawnego Kupiectwa rozpocznie się wykład „Klucz do Śląska – dzieje oblężeń twierdzy świdnickiej w XVIII wieku” historyka Sobiesława Nowotnego. Inscenizacja bitwy odegrana zostanie o godz. 16.00 na Fleszy Nowomłyńskiej. W pokazach uczestniczyć będą regimenty z Polski i Czech. Dodatkowo od godz. 10.00 do 13.00 odbywać się będzie sprzątanie pozostałości twierdzy. Uczestnicy akcji sprzątania otrzymają niezbędny sprzęt oraz drobny poczęstunek.

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Flesza Nowomłyńska (pozostałość twierdzy świdnickiej), okolice al. Brzozowej i ul. Śląskiej

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica, Andrzej Deska, tel. 74 8562910, e-mail: turystyka@um.swidnica.pl

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.