fbpx

Konferencja we Dworze ziemiańskim w Modzelach–Bartłomiejach

Data rozpoczęcia:

17 września 2016

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Salon Klubu Ziemskiego „6 Dębów” we współpracy z Polskim Towarzystwem Ziemiańskim serdecznie zapraszają na spotkanie organizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, w sobotę 17 września 2016r. w dworze Beaty i Witolda Nawrockich w Modzelach-Bartłomiejach, gmina Nowe Miasto, powiat płoński. Europejskie Dni Dziedzictwa 2016 odbywają się pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią…”. Dlatego też w programie naszego spotkania przewidujemy dyskusję nt. „Klimat dworu polskiego – było, nie minęło…?”, do której wprowadzenie wygłosi dr Maciej Rydel, a chęć wzięcia w niej udziału zgłosił już Pan Andrzej Novak-Zempliński z Tułowic – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Domus Polonorum. W części artystycznej planowany jest koncert harfowy Pani Aleksandry Traczyńskiej, a na koniec zwiedzanie zabytkowego, drewnianego kościoła p.w. Św. Zygmunta w pobliskim Królewie, w którym wysłuchamy krótkiego koncertu organowego w wykonaniu Pani Marietty Kruzel-Sosnowskiej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30, a koncert organowy zamykający wydarzenie planowany jest na godzinę 18:00. Współorganizatorem i sponsorem powyższych wydarzeń jest Fundacja na Rzecz Transdyscyplinarnych Badań nad Komunikowaniem.

Szczegóły obchodów EDD 2016: www.edd.nid.pl Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, organizatorzy proszą o wcześniejsze potwierdzenie obecności na nr. telefonu: 603 768 911.

Data rozpoczęcia:

17 września 2016

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wykład / prelekcja, koncert

Organizator

Nazwa: Beata i Witold Nawroccy – Dwór Modzele-Bartłomieje, Maciej Rydel – Wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.