fbpx

KONFERENCJA NAUKOWA Z CYKLU „ARCHITEKTURA MIAST”. PAMIĘĆ W PRZESTRZENI MIASTA W XIX i XX W.

Data rozpoczęcia:

13 września 2018

czwartek

Data zakończenia:

15 września 2018

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy do udziału w VI OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ Z CYKLU „ARCHITEKTURA MIAST”. MIEJSCA PAMIĘCI W PRZESTRZENI MIASTA W XIX I XX WIEKU, która odbędzie się  13-14 września 2018 roku w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

 

Patronat:

Narodowy Instytut Dziedzictwa

Komitet naukowy:

prof. dr hab. Jacek Woźny,

prof. dr hab. Dariusz Markowski,

dr hab. Marek Romaniuk

sekretarz naukowy – dr Agnieszka Wysocka

 

Niepodległa dla wszystkich  tak brzmi temat przewodni Europejskich Dni Dziedzictwa 2018. Zainspirowani tym hasłem pragniemy zaprosić naukowców i badaczy z polskich ośrodków akademickich, muzeów i placówek kultury na konferencję naukową poświęconą miejscom pamięci w przestrzeni urbanistycznej w XIX i XX wieku. Inspiracją ma być tym razem pamięć zapisana w pomnikach, miejscach wydarzeń historycznych, budynkach, cmentarzach. Miasta w swoim rozwoju historycznym wypełniają się różnorodną treścią. Znikają jedne obiekty, pojawiają się nowe, czy te pierwsze były na tyle ważne, że wspomnienie o nich jest wpisane w dziedzictwo kulturowe miasta?

 

Konferencja będzie kontynuacją zorganizowanych w latach 2008, 2009, 2012, 2016, 2017 sesji naukowych odbywających się pod hasłem: Architektura Miast (poprzednie dotyczyły oper, filharmonii, teatrów, architektury mieszkaniowej, architektury sakralnej i terenów zielonych w miastach w XIX i XX wieku).

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: eddteam@kpck.pl do 30 czerwca 2018 roku. O zakwalifikowaniu się na konferencję zawiadomimy Państwa do 15 lipca.

 

W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, afiliację, adres do korespondencji, adres e-mail, nr telefonu, tytuł referatu i krótkie streszczenie wystąpienia (ok. 600 znaków). Opłata konferencyjna dla prelegentów wynosi 150 zł. Na każde wystąpienie przewidujemy 20 minut.

 

Aktualności dotyczące konferencji znajdą Państwo na stronach internetowych kpck.pl oraz edd-kpck.pl. Informacje na temat wydarzenia można również śledzić na naszym profilu na Facebooku – facebook.com/edd.kujawsko.pomorskie


Pytania prosimy kierować na adres email eddteam@@kpck.pl lub na numer telefonu: 52 585 15 01. Osoby do kontaktu: mgr Bogna Derkowska-Kostkowska, mgr Krystian Strauss, dr Agnieszka Wysocka

Data rozpoczęcia:

13 września 2018

czwartek

Data zakończenia:

15 września 2018

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

woj. kujawsko-pomorskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy
  • Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.