fbpx

Koncert ,, W krainie Chopina" w wykonaniu Pawła Zawadzkiego

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

14:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Koncert chopinowski organizowany w ramach XVIII edycji Festiwalu ,, W krainie Chopina” w wykonaniu prof. Pawła Zawadzkiego

POŁĄCZENI DZIEDZICTWEM tegoroczne hasło EDD doskonale wpisuje się w Festiwal ,, W krainie Chopina” , który zainicjowany został w roku 2005 przez Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego z siedzibą w Starych Babicach, w ramach cyklu „Wiłkomirski Świadek XX Wieku” – zorganizowanego dla uczczenia pamięci jego patrona znakomitego muzyka, dyrygenta, pedagoga, publicysty, organizatora życia muzycznego w 10 rocznicę jego śmierci. Dzięki włączeniu się do organizacji tego wydarzenia artystycznego władz samorządowych województwa mazowieckiego, powiatów: warszawskiego zachodniego i sochaczewskiego, oraz ścisłej współpracy samorządów lokalnych miast, gmin, parafii i instytucji kultury, festiwal zdobywa coraz większą renomę zarówno wśród wykonawców jak i melomanów, stając się największą imprezą artystyczną w tej części Mazowsza, w której przyszedł na świat nasz Wielki Rodak. Przyczynia się do upowszechnienia i rozwoju polskiej kultury. Pełni również rolę, swoistego znaku rozpoznawczego, przyczyniając się do szerokiej promocji poszczególnych miejscowości i całego regionu.

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

14:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

koncert

Lokalizacja:

ul.Warszawska 142 , 09-540 Sanniki
Pałac w Sannikach

woj. mazowieckie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach
  • Towarzystwo Im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Osoba kontaktowa: Jolanta Róg

Telefon: 242681108

E-mail: j.rog@ecasanniki.pl

WWW: https://www.ecasanniki.pl/pl/

Informacja o organizatorze:

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina to samorządowa instytucja kultury , której organizatorem jest samorząd województwa mazowieckiego i miasto i gmina Sanniki. Instytucja propaguje dorobek twórczości F. Chopina oraz historyczny wątek związany z pobytem Fryderyka w Sannikach.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.