fbpx

Koncert taneczny "Tańce narodowe i ludowe"

Data rozpoczęcia:

15 września 2019

niedziela

16:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Koncert taneczny pn.: „Tańce narodowe i ludowe”

Koncert odbędzie się podczas Europejskich Dni Dziedzictwa w Domu Kultury w Swornegaciach. Na program blisko 2- godzinnego widowiska tanecznego złożą się tańce narodowe: Krakowiak, Polonez, Mazur, Oberek i Kujawiak oraz ludowe tańce kaszubskie (zgodnie z regionem etnograficznym) takie jak: Kosyder, Ryz Dwa, Maruszka, czy popisowy Dżek.
Występy artystów będą przeplatane wystąpieniami prowadzącej, która opowie gościom koncertu o genezie poszczególnych tańców, o krokach i rytmie – specyficznych dla każdego tańca oraz o roli tańca w kulturze polskiej i wadze tej gałęzi sztuki dla zachowania tożsamości narodowej i regionalnej. Przypomni też o roli kursów tanecznych prowadzonych w okresie zaborów m.in. przez członkinie Koła Polek i Ziemianek w regionie chojnickim.
Celem koncertu będzie upowszechnienie polskich tańców narodowych i kaszubskich oraz pokazanie, że obecny obraz wolnej Polski zawdzięczamy nie tylko walce zbrojnej, ale też dbałości o kulturę i tradycję.

Data rozpoczęcia:

15 września 2019

niedziela

16:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

koncert

Lokalizacja:

Wiejski Dom Kultury w Swornegaciach
ul. Mestwina 10
89-608 Swornegacie

woj. pomorskie

Organizator

Nazwa: Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach

Osoba kontaktowa: Lucyna BUCŁAW

Telefon: 532874752

E-mail: lucynab@gokchojnice.pl

WWW: https://www.gokchojnice.pl

Informacja o organizatorze:

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach działa na terenie wiejskiej gminy Chojnice. Zajmuje się działalnością kulturalną, wychowawczą, edukacyjną i sportowo-rekreacyjną. GOK swoją pracą dąży do utrwalania tradycji narodowych i patriotycznych. Popularyzuje też osiągnięcia kulturalne regionu.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.