fbpx

Koncert przy ruinach kaplicy loretańskiej

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

19:00

Data zakończenia:

12 września 2020

sobota

21:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Raz do roku przy zabytkowych ruinach domku loretańskiego w Skrzebowej odbywa się wyjątkowy koncert. Ty razem koncert jest jednym z wydarzeń Europejskich Dni Dziedzictwa.

W wyjątkowej scenerii podświetlonych specjalnie z tej okazji ruin kaplicy wystąpi Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN z Poznania, który wykona koncert pieśni przygotowanych z okazji 100-lecia powstania jednej z naszych miejscowości: Moszczanki. Koncert przypomni słuchaczom ile ofiar i cierpień kosztowało Naród Polski odzyskanie i obrona niepodległości, dlatego wszystkie pokolenia są zobowiązane podejmować wielki trud, aby tę bezcenną wartość obronić. Pieśni przeplatane będą cytatami z wypowiedzi Jana Pawła II w 100-lecie urodzin Papieża. Twórczość zespołu LUMEN to muzyka łącząca w sobie wiele stylów, melodie wpadające w ucho jak popowe przeboje i gitara basowa wybijająca chwilami jazzowo-funkowe rytmy. Wszystko razem to mieszanka przyjemna dla ucha, z dawką liryzmu sprzyjającą modlitewnemu skupieniu.

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

19:00

Data zakończenia:

12 września 2020

sobota

21:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

koncert

Lokalizacja:

Ruiny XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej

woj. wielkopolskie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa

Osoba kontaktowa: Karol Marszał

Telefon: 517201106

E-mail: karolmarszal@wp.pl

WWW: http://www.moszczanka.osw.pl

Informacja o organizatorze:

Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa to organizacja działająca na rzecz rozwoju lokalnego miejscowości gminy Raszków. Do głównych działań Stowarzyszenia należy troska o lokalne dziedzictwo kulturowe poprzez organizację koncertów, odnowę zabytków i promocję folkloru.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.