fbpx

Koncert przy ruinach

Data rozpoczęcia:

8 września 2018

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa zaprasza w sobotę 8 września o godz. 19.30 na VI „Koncert przy ruinach” zabytkowej kaplicy loretańskiej. Zespół „Abba Pater Music” z Kalisza wykona tam oratorium „Psalmy Józefa” – zestaw radosnych utworów o miłości, rozterkach, smutkach i szczęściu, jakie przeżywamy w rodzinie. Miejsce wykonania koncertu jest bardzo oryginalne, bowiem jest to otoczenie ruin XVII-wiecznej kaplicy, wpisanych w 2012 roku do Rejestru Zabytków. Ruiny to jedna z dwudziestu zachowanych jeszcze w Polsce pozostałości po XVII-wiecznych domkach loretańskich, budowanych w szczególności za czasów króla Jana III Sobieskiego.

DOJAZD: Skrzebowa znajduje się ok. 15 km na północ od Ostrowa Wielkopolskiego, niedaleko trasy krajowej S11 przy drodze powiatowej prowadzącej z miejscowości Szczury do Raszkowa.

Data rozpoczęcia:

8 września 2018

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

koncert

Lokalizacja:

Ruiny kaplicy loretańskiej

woj. wielkopolskie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa Moszczanka 68, 63-440 Raszków, skrzebowa@osw.pl, www.skrzebowa.osw.pl, www.loreto.osw.pl

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.