fbpx

Koncert Akademii Głosów Tradycji i otwarcie wystawy Felix Cassubia

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

18:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa wystąpi Akademia Głosów Tradycji, zaś 18.09 odbędzie się prezentacja produktów kaszubskich i ukraińskich oraz wspólne warsztaty

Zwiedzanie wystawy Felix Cassubia Òd Gduńska tu – jaż do Roztoczi bróm!” i występ Akademii Głosów Tradycji, który odbędzie się w kartuskim muzeum 17 września o godz. 18.00 w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. W niedzielę zaś –
18 września w godz. 12.00 – 15.00 odbędzie się prezentacja i degustacja produktów tradycyjnej kuchni kaszubskiej i ukraińskiej, a także wspólne warsztaty rękodzieła ludowego prowadzone przez animatorów ukraińskich z Centrum Wsparcia dla Uchodźców działającym przy Stowarzyszeniu Otwarte Kaszuby, KGW Mezowianki oraz lokalnych animatorów i artystów.

Jeśli zechcieliby Państwo wesprzeć naszych sąsiadów to za pośrednictwem Związku Polaków na Ukrainie Oddział im. A. Mickiewicza w Odessie, serdecznie zapraszamy (18 września , godz 15.00) na pokaz dwóch etiud filmowych: „Pokój” i „Rodzina”.

Galeria

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

18:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

rzemiosło / kulinaria

Lokalizacja:

Kościerska 1 Kartuzy

woj. pomorskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Kaszubskie w Kartuzach

Osoba kontaktowa: Anna Świątkowska

Telefon: 513773523

E-mail: muzeum@muzeum-kaszubskie.com.pl

WWW: https://muzeum-kaszubskie.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum jest niezwykle atrakcyjnym miejscem, które oczaruje Państwa swoją bogatą historią oraz prezentacją dziedzictwa kulturowego Kaszub.
Początki muzeum sięgają lat ’20 XX w., w tym czasie Franciszek Treder za namową Aleksandra Majkowskiego zajął się kolekcjonowaniem artefaktów z terenu Kaszub.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.