fbpx

„Komedianci!” – wystawa fotografii Maurizia Buscarina

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

11:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Wystawa „Komedianci!” w całości poświęcona jest Teatrowi Cricot 2. Zaprezentowanych zostanie około 200 fotografii – wybór z archiwum Buscarina, liczącego 12 000 ujęć powstałych w czasie prób i spektakli.

Zapraszamy w dniach: 7-8, 14-15 września.

Wystawa jest monograficzną prezentacją prac Maurizia Buscarina, jednego z najbardziej cenionych fotografików włoskich związanych ze światem sceny. Jego archiwum – imponujące świadectwo dokonań teatru drugiej połowy XX wieku – rejestruje dorobek m.in. Tadeusza Kantora, Jerzego Grotowskiego, Eimuntasa Nekrošiusa, Odin Teatret, japońskiego Bunraku, ale też tworzących amatorski teatr anonimowych więźniów. W 1978 roku Buscarino ogląda w Mediolanie po raz pierwszy Umarłą klasę, i od tego czasu towarzyszy Teatrowi Cricot 2 do końca jego działalności, czyniąc zeń centralny temat swej sztuki fotograficznej. Artysta nie ogranicza się do dokumentowania kolejnych spektakli Teatru Cricot 2, ale tworzy własny kanon estetyczny. Jego fotografie – pełne empatii i zrozumienia teatralnych wizji Tadeusza Kantora – są ekspresyjnym czarno-białym zapisem emocji kreowanych na scenie przez zespół.

Wstęp wolny po odebraniu w kasie darmowych wejściówek.

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

11:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Organizator

Nazwa: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA w Krakowie

Osoba kontaktowa: Olga Curzydło

Telefon: 506 164 487

E-mail: curzydlo@cricoteka.pl

WWW: https://www.cricoteka.pl/pl/

Informacja o organizatorze:

Cricoteka zajmuje się m.in. organizacją wystaw, spektakli, warsztatów i spotkań. Jej siedzibą jest „opakowana” w nowoczesną konstrukcję dawna elektrownia w Podgórzu. Wystawa stała prezentuje twórczość Tadeusza Kantora, a wystawy czasowe i program performatywny nawiązują do dziedzictwa artysty.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.