fbpx

Kolekcjonerzy w muzeum. Gnieźnieńskie browary

Data rozpoczęcia:

17 września 2016

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Muzeum Początków Państwa Polskiego zaprasza 17 września 2016 r. o godz. 13.00 na otwarcie wystawy Kolekcjonerzy w muzeum. Gnieźnieńskie browary.

Wystawa inauguruje nowy cykl ekspozycyjny w gnieźnieńskim Muzeum, który ma polegać na prezentacji lokalnych kolekcjonerów i ich zbiorów. Pierwszym gościem Muzeum będzie Pan Janusz Kubacki-Gorwecki – birofil, pasjonat piwa i kolekcjoner związanych z nim akcesoriów. Jego pasja przejawia się w wyszukiwaniu najstarszych, najcenniejszych i najbardziej oryginalnych przedmiotów związanych z gnieźnieńskim browarnictwem. Do jednych z najcenniejszych Pan Janusz zalicza szklany kufel z koszarowej kantyny pochodzący z XIX wieku. Oprócz tego i wielu innych obiektów z kolekcji Pana Janusza  na ekspozycji zostaną zaprezentowane przedmioty wypożyczone z Muzeum Narodowego Rolnictwa i  Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, z Archiwum Państwowego w Gnieźnie oraz ze zbiorów Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Będzie to pierwsza próba połączenia sił pasji lokalnego kolekcjonera z doświadczeniem i wiedzą muzealników. Mamy nadzieję, że wystawa zachęci innych do prezentowania swoich zbiorów i promocji lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Data rozpoczęcia:

17 września 2016

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa, zwiedzanie

Lokalizacja:

Muzeum Początków Państwa Polskiego

woj. wielkopolskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Początków Państwa Polskiego, ul. Kostrzewskiego 1, 62-200 Gniezno, tel. 61 426 46 41, e-mail:sekretariat@mppp.pl, www.mppp.pl

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.