fbpx

Kluczborski quest "Spacerkiem przez Kluczbork"

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

11:00

Data zakończenia:

10 września 2023

niedziela

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kluczborski quest – Spacerkiem przez Kluczbork to impreza promująca aktywne i wspólne odkrywanie nieznanego oblicza Kluczborka, w ramach wydarzenia zaprezentowany będzie pierwszy w mieście quest prezentujący lokalne zabytki i ciekawostki.

W ramach wydarzenia zaplanowana jest prezentacja edukacyjnej gry terenowej, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania miasta Kluczborka, które w 2023 roku obchodzi jubileusz 770-lecia lokacji. W ramach wydarzenia Stowarzyszenie Klucz do Rozwoju przygotowało pierwszy miejski quest we współpracy z ogólnopolska siecią „Questy – Wyprawy odkrywców”. Impreza rozpocznie się o godz. 11 na kluczborskim rynku. Tu uczestnicy będą mogli pobrać ulotkę questową, poznać zasady działania aplikacji mobilnej, dla dzieci będą przygotowane przez członków Stowarzyszenia Klucz do Rozwoju warsztaty plastyczne, wszyscy – zanim ruszą na wyprawę będą mogli posłuchać ciekawostek historycznych, prezentowanych przez lokalnego przewodnika Krzysztofa Adamskiego. Zakończenie wydarzenia będzie miało miejsce w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku ok. godz. 13.00.

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

11:00

Data zakończenia:

10 września 2023

niedziela

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Rynek oraz zabytkowa część miasta i park

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie Klucz do Rozwoju

Osoba kontaktowa: Iwona Solisz

Telefon: 601730639

E-mail: iwona-solisz@o2.pl

Informacja o organizatorze:

Stowarzyszenie Klucz do Rozwoju działa od 2020 roku. Członkowie stowarzyszenia angażują się w różnorodne działania charytatywne i społeczne związane m.in. z ochroną i popularyzacją dziedzictwa kulturowego, pozyskali fundusze i wykonali konserwację XVIII-wiecznego pomnika nagrobnego w Kluczborku.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.