fbpx

Kapela ze Wsi Warszawa: koncert w Zabytkowej Kopalni Ignacy

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

18:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

21:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Najbardziej znany i zasłużony polski zespół world music świętuje w tym roku jubileusz 25 lat działalności. Koncert w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa będzie jedynym w 2022 roku na terenie Górnego Śląska.

230 lat historii kopalni Ignacy (wcześniej Hoym, aktualnie Zabytkowa Kopalnia Ignacy), 30 lat Europejskich Dni Dziedzictwa oraz 25 lat Kapeli Ze Wsi Warszawa. Prawdziwa kumulacja doniosłych jubileuszy przyniesie nam fantastyczny koncert, podczas którego rozlegną się zakorzenione w tradycji dźwięki stworzone przez największych ambasadorów polskiej muzyki na światowych scenach. Wszystko to rozegra się na terenie zrewitalizowanej Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu, która zyskała nowe życie stając się jednym z najważniejszych i najbardziej urokliwych placówek kulturalnych i turystycznych na mapie Górnego Śląska, a także, za sprawą działającej maszyny parowej, unikatowym obiektem w krajowej, czy nawet europejskiej skali.

Wstęp wolny!

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

18:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

21:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

koncert

Lokalizacja:

Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku
ul. Ignacego Mościckiego 3
44-273 Rybnik

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Zabytkowa Kopalnia Ignacy

Osoba kontaktowa: Andrzej Kieś

Telefon: 660 705 447

E-mail: a.kies@kopalniaignacy.pl

WWW: https://www.kopalniaignacy.pl/

Informacja o organizatorze:

Zabytkowa Kopalnia Ignacy to Samorządowa instytucja kultury Miasta Rybnika. Obiekt znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Na terenie Kopalni znajdują się m.in. dwie ponad stuletnie wyciągowe maszyny parowe (w tym jedna działająca), wieża widokowa, wystawa „Wiek Pary”.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.