fbpx

Kadry miasta - plener fotograficzny

Data rozpoczęcia:

10 września 2016

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W sobotę 10 września o godz. 12.00 zapraszamy na błonia pod Murami Obronnym przy ul. przy ul. Kolegiackiej na plener fotograficzny zorganizowany przez Opolskie Towarzystwo Fotograficzne – najstarsze amatorskie stowarzyszenie skupiające od 1946 r. miłośników fotografii w Opolu.

Początkowo miało nazwę Stowarzyszenia Miłośników Fotografii w Opolu. W 1981 r. Prezydium Rady Wojewódzkiej w Opolu nadało Opolskiemu Towarzystwu Fotograficznemu odznakę „Zasłużonemu Opolszczyźnie”.

Opolskie Towarzystwo Fotograficzne od lat organizuje plenery, prowadzi działalność dydaktyczną oraz artystyczna w zakresie fotografii. Owocem tej pracy są wystawy indywidualne, poplenerowe oraz odbywająca się co rok ekspozycja zbiorowa, która podsumowuje całoroczne dokonania członków.

Obcowanie z fotografią może przybierać różnorakie formy: zabawy, hobby, pasji, kształtowania ścieżki artystycznej czy nawet zawodowej. Ważny jest dla nas dialog między ludźmi, którzy posługują się tym medium. Głównym założeniem tego dialogu jest partnerstwo, dlatego zebrania Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego to często spotkania bliskich znajomych, którzy w różnych momentach życia postanowili posługiwać się językiem fotografii. Niezwykle istotny jest praktyczny wymiar tych rozmów, dlatego OTF organizuje wiele wystaw, nawet kilka razy w miesiącu. Odbywają się one w Opolu: galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej, Filharmonii Opolskiej , herbaciarni Jasminum, w galerii Fotografika oraz poza granicami naszego miasta: Linhartowsky Zamiek w Albrechticach (Czechy).

 

Organizator:

Opolskie Towarzystwo Fotograficzne

45-061 Opole, ul. Katowicka 39/104

e-maiI ot@otf.opole.pl, www.otf.opole.pl

facebook/Opolskie Towarzystwo Fotograficzne

 

Data rozpoczęcia:

10 września 2016

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

warsztaty

Lokalizacja:

Opole, Mury Obronne przy ul. Kolegiackiej

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Opolskie Towarzystwo Fotograficzne

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.