fbpx

" Jubileusz 120 lat ŚKW "

Data rozpoczęcia:

13 września 2020

niedziela

12:00

Data zakończenia:

13 września 2020

niedziela

22:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Jak co roku we wrześniu zaplanowaliśmy Jubileusz ŚKW. Przygotowujemy mnóstwo atrakcji, które będą miłą alternatywną na spędzenie tej niedzieli. Impreza odbędzie się w formie pikniku integracyjnego, na który zapraszamy całe rodziny.

ZE WZGLĘDU NA PANDEMIĘ WYDARZENIE ZOSTAŁO ODWOŁANE!

 

Wydarzenie to organizowane jest w formie pikniku integracyjnego. Atrakcje, na które zaprasza nasza solenizantka to przede wszystkim: tradycyjne przejazdy zabytkową koleją wąskotorową na trasie ze Śmigla do Starego Bojanowa Wąskotorowego, a także ze Śmigla do Nowej Wsi. Dla pasjonatów kolejnictwa będzie to wielka atrakcja. Podczas tegorocznego Jubileuszu odbędzie się loteria fantowa, której dochód zostanie przeznaczony na potrzeby ŚKW. Zostaną zorganizowane Mistrzostwa w powożeniu drezyną ręczną o puchar Prezesa Zakładu Komunalnego – udział bezpłatny. Będą również darmowe dmuchańce, malowanie twarzy. Podczas trwania imprezy nie zabraknie też stoiska gastronomicznego, gdzie będzie można skosztować pysznej zupy, kiełbasy z ogniska, którą będzie można samemu upiec, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem czy też domowego ciasta z kawą.
Pragniemy, aby ten dzień spędzić z całymi rodzinami w formie świetnej zabawy z elementami zdrowego i racjonalnego odżywiania oraz prowadzenia zdrowego stylu życia, dlatego podczas wydarzenia zostaną przeprowadzone profilaktyczne działania informacyjne w zakresie zdrowego odżywiania. Oprócz tego pracownik służby bhp przeprowadzi krótką lekcje dotyczącą prawidłowego udzielenia pierwszej pomocy. Jak się okazuje wiele osób nie potrafi pomóc, nie wie jak się zachować podczas niebezpieczeństw zagrażających naszemu życiu, dlatego postanowiliśmy, że podczas spotkania na kolejce zostaną przedstawione również najważniejsze informacje dotyczące udzielenia pierwszej pomocy. Zajęć związanych z tą tematyką nigdy zbyt wiele. W trakcie trwania imprezy swoje stoisko będzie miał również terapeuta z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, który przeprowadzi profilaktyczne działania informacyjne w zakresie uzależnień od alkoholu, papierosów oraz narkotyków przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży. Na zakończenie odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Wydarzenie w cyklu:

Jubileusze Kolei Wąskotorowej

Jak co roku we wrześniu planujemy zorganizować Jubileusz ŚKW. W tym roku będzie to szczególna impreza, ponieważ Śmigielska Kolej będzie obchodzić swoje 120 urodziny. Impreza ta przygotowana będzie w formie pikniku integracyjnego, na który zapraszamy całe rodziny.

Data rozpoczęcia:

13 września 2020

niedziela

12:00

Data zakończenia:

13 września 2020

niedziela

22:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

ul. Dworcowa 2, 64-030 Śmigiel

woj. wielkopolskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Burmistrz Śmigla
  • Zakład Komunalny w Śmiglu Sp. z o. o.

Osoba kontaktowa: Beata Łabińska

Telefon: 668026318

E-mail: b.labinska@zk-smigiel.pl

WWW: https://www.facebook.com/kolejka.smigiel/

Informacja o organizatorze:

Burmistrz Śmigla oraz Zaklad Komunalny w Śmiglu Sp. z o.o.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.