fbpx

Jednodniowa Wystawa „Ginące zawody – ocalić od zapomnienia” GAFA + photocrossing

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

14:00

Data zakończenia:

12 września 2020

sobota

18:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

„Jakie to piękne! Muszę to mieć” – to bierz. Za darmo. Poważnie ?

12 września

Zainspirowani działaniami Anety/Among Scratches https://www.facebook.com/AmongScratches, pomysłodawczyni i organizatorki „Znikających Wystaw”, zachęcamy Was do zabrania ze sobą sztuki z Jednodniowej Wystawy grupy GAFA, która będzie eksponowana w sobotę (12.09) na terenie przed eMCeKiem.
Zgarnij fotografię/rysunek/opowiadanie wprost z wystawy. Podaruj dalej, jak w akcji photocrossingowej*, lub ciesz się swoją zdobyczą sam. Śpiesz się, bo każdy egzemplarz jest unikatowy.
Startujemy od godziny 14:00 i dajemy Wam czas do zachodu słońca! Lub do ostatniej pracy. Kto pierwszy, ten lepszy.
GAFA czyli Gostyniński Atak Fotograficzno – Artystyczny zapisał się nieszablonowymi i doskonale przyjętymi przedsięwzięciami artystycznymi na terenie Gostynina. Niezapomniany „Spacer Fotograficzny – Gostynin Inaczej”, zorganizowany przez GAFĘ w 2015 roku, cieszył się dużym zainteresowaniem i wcale nas to nie dziwi, jako, że był świetnie przygotowany – na kolejnych przystankach fotografowie z Gostynina oraz Płocka z pomocą profesjonalnie przygotowanych modelek oraz modeli starali się uwiecznić na zdjęciach Gostynin w sposób, w jaki go na co dzień nie widzimy. Cała akcja zakończyła się wernisażem w Galerii „Autoportret” Elizy Łosiewicz, a foto-spacerowanie dalej inspiruje i ma naśladowców w Gostyninie. Po raz drugi GAFA zaatakowała wydarzeniem pod nazwą „Rzucamy Wierszem” 15.11.2016 r. w MCH Stara Betoniarnia. Był to wyjątkowy wieczór poetycki, gdzie wiersze przedstawiano za pomocą wyreżyserowanych stanowisk, aktorów, teatralnych gadżetów, światła i dźwięku.
Kolejne wydarzenie GAFY – 25.07.2016 r. – był to spacer fotograficzno – artystyczny po starych zakładach rzemieślniczych w ramach projektu pn. „Ocalić od Zapomnienia Ginące Zawody”, współfinansowanego ze środków FIO Mazowsze Lokalnie. W trakcie spaceru, w którym uczestniczyło 25 osób grupa odwiedziła: zakład szklarski, szewca, punkt naprawy urządzeń AGD, fryzjera, zakład krawiecki. Każdy mógł na swój sposób zbierać pamiątki ze spotkań z rzemieślnikami. Fotograficznie, szkicując, czy notując mini-wywiady z gospodarzami. Wernisaż podsumowujący projekt odbył się na dziedzińcu zamkowym 16 września 2016 r., zaprezentowane zostały zdjęcia, rysunki, akwarele, humoreski, wiersze, powiastki/opowieści, jak również pocztówki promujące Gostynin z wykorzystaniem materiałów z projektu. Autorzy:
Wydarzenie jest organizowane w ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Gostyninie.
WSTĘP WOLNY
*photocrossing – skoro książki mogą podróżować (bookcrossing / https://bookcrossing.pl/bookcrossing-co-to-takiego ), to dlaczego nie fotografie? ? i sztuka. Nie widząc przeciwwskazań, polecamy i wyprawiamy sztukę w świat!

Partnerzy

GAFA

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

14:00

Data zakończenia:

12 września 2020

sobota

18:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

18 Stycznia 2, teren zielony przed MCK Gostynin

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie

Osoba kontaktowa: Aleksandra Milczarek

Telefon: 665 738 111

E-mail: aleksandra.milczarek@mck-gostynin.pl

WWW: http://www.mck-gostynin.pl

Informacja o organizatorze:

Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych i animacją czasu wolnego. Rola instytucji kultury w niespełna 18-tysięcznym mieście jest niezwykle istota i zobowiązująca, gdyż MCK stanowi wypadkową teatru,galerii sztuki, muzeum, sali koncertowej oraz kina.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.