fbpx

Jabłoniowy Zawrót Głowy

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

11:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Jabłoniowy Zawrót Głowy to wydarzenie w formie kiermaszu roślin, owoców i warzyw popularyzującego bogactwo zbiorów dendrologicznych z terenu historycznej szkółki połączona z rodzinnym piknikiem w klimacie folkowym.

W godzinach 11.00-18.00 swoją ofertę zaprezentują firmy ogrodnicze i szkółkarze z regionu. Przygotowano bogatą ofertę sprzedaży produktów roślinnych, wyrobów rękodzieła, domowych przetworów i miodów. Nie zabraknie przepysznych ciast i aromatycznej kawy. Zapraszamy również na ogólnodostępne spacery z przewodnikiem i do spróbowania soku wyciskanego z jabłek rosnących w naszych sadach. W specjalnie na tę okazję zaaranżowanym namiocie, odbędą się warsztaty „ Moda na ludowo – lubuskie stroje regionalne” podczas których będzie możliwość przymierzenia tradycyjnych lubuskich strojów z końca XIX w. i wykonania elementów prezentowanych strojów. Zapraszamy również na bezpłatne warsztaty z tworzenia ozdób i amuletów z motywem jabłoni i polskich ziół oraz najmłodszych do strefy zabaw i animacji.
Zapraszamy serdecznie wszystkich szukających odpoczynku w jesiennym słońcu przy nastrojowej muzyce na żywo; Więcej informacji już wkrótce na stronie: https://parkmuzakowski.nid.pl/aktualnosci/

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

11:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Szkółka w Parku Mużakowskim w Łęknicy; 68-208 Łęknica
(Strona Polska – wejście od Wiaduktu na przedłużeniu ulicy Wybrzeżnej)

woj. lubuskie

Organizator

Nazwa: Organizatorem „Jabłoniowego Zawrotu Głowy” jest Narodowy Instytut Dziedzictwa Specjalistyczna Pracownia Terenowa „Park Mużakowski” w Łęknicy.

Osoba kontaktowa: Barbara Iwlew

Telefon: 513 098 160

E-mail: leknica@nid.pl

WWW: https://parkmuzakowski.nid.pl/

Informacja o organizatorze:

Narodowy Instytut Dziedzictwa to państwowa instytucja kultury, będąca eksperckim i opiniodawczym wsparciem dla Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Specjalistyczna Pracownia Terenowa „Park Mużakowski” w Łęknicy zarządza i sprawuje opiekę nad polską częścią Parku Mużakowskiego.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.