fbpx

Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie... czyli Dzień Otwarty Zajezdni Popowice 2024

Data rozpoczęcia:

14 września 2024

sobota

10:00

Data zakończenia:

14 września 2024

sobota

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zabytkowa zajezdnia „Popowice” z 1901 r. we Wrocławiu jest idealnym miejscem, by zobaczyć, jak zmieniały się pojazdy obsługujące komunikację zbiorową w polskich miastach. Jest to unikatowe dziedzictwo techniki, z którego korzystało kilka pokoleń.

Wszyscy kojarzą kultowy tekst „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie”. Przywodzi na myśl, jak dawniej podróżowało się po Polsce. Wszystkich chętnych, by zobaczyć, jakimi tramwajami i autobusami podróżowało się w PRL-u, ale także w przedwojennym Wrocławiu czy też w okresie transformacji ustrojowej, zapraszamy na Dzień Otwarty Zajezdni Popowice. Zaplanowano wystawę pojazdów, zwiedzanie zajezdni z przewodnikiem, pokazy pracy pługu wirnikowego, a całą imprezę zakończy parada autobusów.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

14 września 2024

sobota

10:00

Data zakończenia:

14 września 2024

sobota

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Dawna zajezdnia tramwajowa „Popowice”, ul. Legnicka 65A, 54-204 Wrocław (na wysokości skrzyżowania ulic Legnickiej i Wejherowskiej).

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Klub Sympatyków Transportu Miejskiego

Osoba kontaktowa: Krzysztof Kołodziejczyk

Telefon: 509 311 435

E-mail: enusia@enusia.pl

WWW: https://kstm.pl/pl/

Informacja o organizatorze:

Klub Sympatyków Transportu Miejskiego jest wrocławskim stowarzyszeniem, którego celem jest ochrona dawnych pojazdów komunikacji miejskiej. Obecnie w kolekcji Klubu znajduje się ponad 30 tramwajów, autobusów i samochodów, z których najstarsze pochodzą z przełomu XIX i XX w.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.