fbpx

III Rajd Loretański i koncert Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy"

Data rozpoczęcia:

8 września 2019

niedziela

14:00

Data zakończenia:

8 września 2019

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Po raz trzeci na terenie gminy Raszków odbędzie się pieszo-rowerowy rajd, którego tematyka poświęcona będzie XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej w Skrzebowej. Dodatkową atrakcją, związaną z tematem przewodnim EDD 2019, będzie występ Zespołu Tańca Ludowego „Swojacy”.

W ramach rajdu będzie można uczestniczyć w jednej z trzech tras: queście pieszym, queście rowerowym bądź specjalnej, poszerzonej trasie rowerowej. Celami rajdu są: upowszechnianie wiedzy historycznej na temat kaplic loretańskich, rozpowszechnianie walorów turystyczno-krajoznawczych Gminy Raszków oraz stworzenie warunków do czynnego wypoczynku i rekreacji. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Mogą w nim brać udział drużyny zgłoszone przez organizacje społeczne, zawodowe, szkoły itp., a także uczestnicy indywidualni. Każdy z uczestników otrzyma folder questowy oraz posiłek turystyczny. Dodatkową atrakcją będzie występ miejscowego Zespołu Tańca Ludowego „Swojacy”, który nawiązując do tematu „polskiego splotu” tańcząc zaprezentuje stroje ludowe różnych regionów Polski.

Data rozpoczęcia:

8 września 2019

niedziela

14:00

Data zakończenia:

8 września 2019

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Początek na terenie boisk sportowych w Skrzebowej; rajd odbędzie się na obszarze sąsiednich miejscowości.

woj. wielkopolskie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa

Osoba kontaktowa: Karol Marszał

Telefon: 517201106

E-mail: karolmarszal@wp.pl

WWW: http://www.skrzebowa.osw.pl

Informacja o organizatorze:

Stowarzyszenie powstało w 2005 roku i składa się z przedstawicieli organizacji społecznych działających na terenie dwóch wsi – Moszczanki i Skrzebowej w gminie Raszków. Zadaniem Stowarzyszenia jest wspólne działanie na rzecz rozwoju wsi i realizacji wspólnych przedsięwzięć.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.