fbpx

II Pieszo-rowerowy rajd loretański

Data rozpoczęcia:

16 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

16 września, godz. 14.00 – 18.00, Skrzebowa, Moszczanka i Bieganin k. Raszkowa, powiat ostrowski

W niedzielę 16 września od godz. 14.00 zapraszamy na II Pieszo-rowerowy rajd loretański. Uczestnicy będą mogli pokonać quest pieszy „Tajemne ruiny i podziemne przejście” lub wypróbować nowy „Loretański quest rowerowy”. Głównym punktem obu tras są zabytkowe ruiny domku loretańskiego z XVII wieku, poza tym zobaczyć można będzie inne obiekty dziedzictwa kulturowego Skrzebowej, Moszczanki i Bieganina (m.in. kościół katolicki, cmentarze katolicki i poewangelicki z ciekawymi nagrobkami, dawna karczma). Oprócz możliwości zdobycia jednego z questów na turystów czekał będzie także posiłek oraz rozgrywki sportowe. Grupy i turyści indywidualni zgłaszają się na starcie – na terenie boisk sportowych przy kościele w Skrzebowej, gdzie otrzymają ulotki questowe. Zwiedzanie okolicy trwa ok. 1,5 godziny.

DOJAZD: Skrzebowa znajduje się ok. 15 km na północ od Ostrowa Wielkopolskiego, niedaleko trasy krajowej S11 przy drodze powiatowej prowadzącej z miejscowości Szczury do Raszkowa.

Data rozpoczęcia:

16 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie, wycieczka / spacer, inne

Lokalizacja:

Ruiny kaplicy loretańskiej

woj. wielkopolskie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa Moszczanka 68, 63-440 Raszków, skrzebowa@osw.pl, www.skrzebowa.osw.pl, www.loreto.osw.pl

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.