fbpx

Historie Małych Ojczyzn - Ziemiełowice

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

18:00

Data zakończenia:

7 września 2019

sobota

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Towarzystwo Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej od stycznia 2019 r. realizuje cykl spotkań „Historie Małych Ojczyzn”, poświęcony dziejom miejscowości naszego regionu. Piąte spotkanie z serii odbędzie się w Ziemiełowicach, wsi położonej przy Drodze Wojewódzkiej nr 454, łączącej Namysłów z Opolem.

Podczas zaplanowanego na 7 września spotkania mieszkańcy Ziemiełowic oraz przybyli uczestnicy z zewnątrz będą mieli okazję wysłuchania wykładu o historii miejscowości, połączonego z prezentacją multimedialną. Nie zabraknie informacji o ziemiełowickich zabytkach – gotyckim kościółku św. Marii Magdaleny oraz eklektycznym pałacu, wybudowanym pod koniec XIX w. przez rodzinę von Menthner.

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

18:00

Data zakończenia:

7 września 2019

sobota

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wykład / prelekcja

Lokalizacja:

Wydarzenie odbędzie się w ogrodzie posesji numer 13 w podnamysłowskich Ziemiełowicach, w bezpośrednim sąsiedztwie XIX-wiecznego pałacu oraz gotyckiego kościółka.

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Towarzystwo Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej

Osoba kontaktowa: Mateusz Magda

Telefon: 781029252

E-mail: mateusz.magda@vp.pl

WWW: https://www.facebook.com/TowarzystwoNamyslow/

Informacja o organizatorze:

Jesteśmy organizacją pozarządową działającą od roku 2014 i zrzeszającą osoby aktywnie działające na rzecz rozwoju turystyki, integracji mieszkańców oraz promocji Ziemi Namysłowskiej. Współpracujemy z podobnymi do naszego lokalnymi stowarzyszeniami oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.