fbpx

Historia pisana komiksem - bezpłatne oprowadzanie tematyczne w oparciu o komiks „Chleb wolnościowy”

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

10:00

Data zakończenia:

7 września 2019

sobota

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Państwowe Muzeum na Majdanku oferuje bezpłatne zwiedzanie terenu byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego z przewodnikiem. Uczestnicy zapoznają się z historią KL Lublin nie tylko na podstawie archiwalnych zdjęć i relacji świadków, ale również poprzez plansze wydanego przez muzeum komiksu pt. „Chleb wolnościowy”.

Tegoroczne wydarzenie zorganizowane przez Pańśtwowe Muzeum na Majdanku w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa to unikalne oprowadzanie zatytułowane „Historia pisana komiksem” zorganizowane na podstawie wydanego przez muzeum zbioru relacji w obrazkowej formie pod tytułem „Chleb wolnościowy”. W trakcie wydarzenia jego uczestnicy będą mogli nie tylko zapoznać się z terenem i ekspozycjami na terenie Muzeum, ale także z relacjami świadków, archiwalnymi zdjęciami oraz innymi materiałami, które zainspirowały powstanie komiksu. Wydarzenie rozpocznie się w Centrum Obsługi Zwiedzających na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku i potrwa ok. 3 godziny.

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

10:00

Data zakończenia:

7 września 2019

sobota

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Lokalizacja:

Centrum Obsługi Zwiedzających w Państwowym Muzeum na Majdanku położonym przy ulicy Droga Męczenników Majdanka 67 w Lublinie.

woj. lubelskie

Organizator

Nazwa: Państwowe Muzeum na Majdanku

Osoba kontaktowa: Flavio Rojas

Telefon: 710 28 69

E-mail: f.rojas@majdanek.eu

WWW: http://www.majdanek.eu

Informacja o organizatorze:

Państwowe Muzeum na Majdanku (PMM) powstało w listopadzie 1944 roku na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Jest instytucją podległą bezpośrednio Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum prowadzi działalność wystawienniczą, edukacyjną i naukową.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.