fbpx

Historia Opola zapisana w zabytkach – rodzinna gra terenowa

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

800 lat Opola to świetna okazja do poznawania historii zapisanej w zabytkach miasta. Poszukamy historycznych obiektów pochodzących z epoki gotyku; w formie jaka jest obecnie znana Opolanom, nie istniały one w czasie nadawania praw miejskich Opolu, ale ich powstanie sięga czasów średniowiecza.

Zadaniem uczestników będzie odnalezienie kilku zabytków o gotyckim rodowodzie, udzielenie odpowiedzi na pytania oraz zrobienie selfie na tle rozpoznanych zabytków. Mamy nadzieję, że ten spacer będzie ciekawą propozycją spędzenia czasu z przyjaciółmi i rodziną, a przy okazji zostaną zapamiętane ciekawostki dotyczące odwiedzanych obiektów.  Uczestnicy będą potrzebowali aparatu fotograficznego bądź telefonu, żeby dokumentować wyprawę oraz czegoś do pisania, aby wpisać odpowiedzi na karty, które dostarczy organizator – Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków. A dla szczególnie zaangażowanych zadanie dodatkowe – wypełnienie małej krzyżówki związanej z zabytkami, której hasło związane jest z Europejskimi Dniami Dziedzictwa.

Udział w grze nie wymaga rejestracji, ale osoby, które wcześniej chcą zgłosić swój udział lub zadać dodatkowe pytanie, mogą to zrobić wysyłając informację na adres: skz.opole@gmail.com. Dla najlepszych uczestników przygotowaliśmy nagrody. Zachęcamy do zabawy.

 

Organizator:

Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków

e-mail: skz.opole@gmail.com

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie, inne

Lokalizacja:

Rynek – Ratusz

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.