fbpx

Henryk Mikołaj Górecki - Powroty

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

18:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Koncert jest muzyczną podóżą do źródeł twórczości Henryka Mikołaja Góreckiego, w którą zabierze słuchaczy chór kameralny Cracow Singers.

Koncert poświęcony pamięci wielkiego, współczesnego, polskiego kompozytora – Henryka Mikołaja Góreckiego, który urodził się w pobliskiej Czernicy, dorastał w Rydułtowach, a następnie kształcił się w Rybniku i Katowicach. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęła żona kompozytora – Jadwiga Górecka oraz córka – profesor Anna Górecka.

Podczas koncertu zaprezentowany zostanie wybór kompozycji z cyklu „Z pieśni kościelnych” – wydanie pośmiertne oraz kompozycja – najbardziej znana w twórczości Mistrza, dedykowana chórowi – „Totus tuus” op. 60.
Słowo wstępne wygłosi Romana Kuczera – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku. We wspomnieniu zostanie przywołany Henryk Mikołaj Górecki jako twórca niezłomny, wierny zasadom i rodzimej tradycji, z którą się do końca utożsamiał.

Koncert poprzedzą warsztaty chóralne z udziałem publiczności – zarówno seniorów jak i młodszych osób. Wypracowana podczas warsztatów kompozycja, zostanie zaprezentowana podczas koncertu – we wspólnym wykonaniu publiczności i chóru kameralnego Cracow Singers.

Koncert jest częścią zadania publicznego, którego organizatorem jest Fundacja Equinum. Zadanie „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

18:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

koncert

Lokalizacja:

Pałac w Rzuchowie
ul. Rybnicka 66
44-285 Rzuchów

woj. śląskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Fundacja na Rzecz Ochrony Dóbr Kultury
  • Fundacja Equinum

Osoba kontaktowa: Ewa Mackiewicz

Telefon: 604097965

E-mail: palac.rzuchow@gmail.com

Informacja o organizatorze:

Fundacja na Rzecz Ochrony Dóbr Kultury prowadzi renowację i rewitalizację Pałacu w Rzuchowie. Jest organizatorem licznych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych.

Fundacja Equinum specjalizuje się w tworzeniu autorskich wydarzeń artystycznych. Reprezentuje chór kameralny Cracow Singers.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.