fbpx

Happening poetycko-malarski „Wisła w strofach i kolorach”

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

15:00

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

16 września, w sobotę zapraszamy od godz. 15.00 na happening poetycko-malarski „Wisła w strofach i kolorach” na bulwarach nad Wisłą w Płocku, w pobliżu mola.

Na pięknych bulwarach wiślanych w pobliżu wejścia na molo rozstawimy sztalugi, leżaki i pufy, będzie można malować i słuchać poezji. Malować mogą wszyscy! Przygotujemy blejtramy, farby, szkicowniki, ołówki, kredki… Pomogą nam uczniowie I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego, artystki z Uniwersytetu III Wieku i Płockiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, a włączą się wszyscy chętni, którzy przybędą na happening – celowo lub przy okazji spacerów nad Wisłą. Zapewniamy wszelkie środki plastyczne. Tematem przewodnim będzie hasło „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”, to, jak Wisła i poezja łączy pokolenia, jest nośnikiem tradycji. Podczas wydarzenia usłyszymy wybrane wiersze w interpretacji aktora płockiego teatru. Ustawimy leżaki i pufy, stworzymy strefę relaksu dla wszystkich spacerujących, każdy będzie mógł więc włączyć się zarówno w część plastyczną, jak i literacką.

Wydarzenie w cyklu:

Happening poetycko-malarski "Wisła w strofach i kolorach"

Happening poetycko-malarski „Wisła w strofach i kolorach” zorganizowany na bulwarach nad Wisłą w Płocku przez Książnicę Płocką we współpracy z I Prywatnym Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku, Stowarzyszeniem Uniwersytet III Wieku i Płockim Stowarzyszeniem Twórców Kultury.

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

15:00

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

inne

Lokalizacja:

Bulwar Stanisława Górnickiego w Płocku

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

Osoba kontaktowa: Renata Kraszewska

Telefon: 668 122 785

E-mail: oswiata@ksiaznicaplocka.pl

WWW: https://ksiaznicaplocka.pl/

Informacja o organizatorze:

Książnica Płocka gromadzi i udostępnia zbiory, ma też bogatą ofertę kulturalną, np. spotkania autorskie, konkursy, gry miejskie, pikniki literackie, happeningi, wystawy, działalność wydawnicza. Realizuje zadania biblioteki powiatowej, sprawując opiekę merytoryczną nad bibliotekami gminnymi.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.