fbpx

Haftuj przeciw przemocy

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

10:30

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

12:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Haftuj przeciw przemocy – społeczna akcja artystyczna to inicjatywa, która zrodziła się z potrzeby dzielenia się wsparciem i empatią z osobami doświadczającymi przemocy domowej. Zapraszamy do dołączenia do projektu z Muzeum Miejskim w Zabrzu

Początkowo akcja ta skierowana była w stronę kobiet, które w przeważającej części są ofiarami przemocy. Z biegiem lat obszar wsparcia poszerzył się za sprawą uczestników akacji. Każda osoba, która dołączyła do projektu, haftując na niewielkiej tkaninie element sztandaru solidarności z ofiarami przemocy tworzyła własny symbol jedności, wsparcia, sprzeciwu, złości – całej gamy emocji, która towarzyszyła jej podczas haftowania.
Haft to technika, przez lata uważana za sztukę niższą, przynależną tylko artystkom, kojarzona z tradycją i folklorem, wykorzystywana do zdobienia, pełniła również rolę dydaktyczną. Obecnie przeżywa swój renesans i coraz częściej gości w galeriach sztuki współczesnej łącząc tradycję z nowoczesnością.
Autorka projektu Haftuj przeciwko przemocy Małgorzata Gwiazdonik – Müller wykorzystuje haft jako narzędzie do społecznej rozmowy na temat przemocy inicjując wspólne spotkania hafciarskie, w trakcie których przy rozmowie, powstają kolejne elementy sztandaru.
Zapraszamy do wspólnego haftowania i rozmowy 16 września 2023 r. o 10.30. Materiały zapewnia autorka.

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

10:30

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

12:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

warsztaty

Lokalizacja:

Galeria Café Silesia. ul. 3 Maja 6, 41-800 Zabrze

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Miejskie w Zabrzu

Osoba kontaktowa: Agata Kowalczyk

Telefon: 32 271 56 89

E-mail: a.kowalczyk@muzeumzabrze.pl

WWW: https://muzeumzabrze.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Miejskie w Zabrzu gromadzi, kataloguje, bada i opracowuje zbiory, a także je udostępnia. Ponadto prowadzi działalność naukową, W swoich zbiorach posiada eksponaty z dziedziny malarstwa, rzemiosła artystycznego, sztuki, historii i kultury regionu, a także sportu.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.