fbpx

Gra rodzinna

Data rozpoczęcia:

10 września 2016

sobota

Data zakończenia:

11 września 2016

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Gra rodzinna –  Skarby pierwszych Piastów

10.09.2016 r. i 11.09.2016 r., godz. 11:00-16:00

 

W ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy rodziny z dziećmi do wzięcia udziału w grze rodzinnej – „Skarby pierwszych Piastów”, stworzonej specjalnie z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. W czasie gry  dzieci będą mogły zapoznać się nie tylko z tematem samego chrztu i jego następstw dla naszego kraju, ale również z kulturą, życiem codziennym i zwyczajami  panującymi we wczesnośredniowiecznej Polsce i Europie. Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku od 6 do 100 lat. Składa się zarówno z wielkoformatowej gry planszowej jak i mniejszych egzemplarzy. Atrakcją gry są aktywności w formie warsztatów plastycznych. Młodsze dzieci mogą podczas gry korzystać z pomocy osób dorosłych.

Muzeum Archeologicznym w Poznaniu

Instytucja już na stałe wrosła w pejzaż instytucji kulturalnych miasta Poznania. Istnieje od ponad 150 lat. To właśnie tutaj znajduje się sławny i unikalny w tej części Europy obelisk Ramzesa II, tutaj też można obejrzeć słynne wołki z Bytynia i wiele innych ciekawych zabytków z Wielkopolski i Afryki. Badania w Wielkopolsce i w Afryce stanowią główne profile działalności Muzeum. Nie zapominamy też o archeologii Poznania, inicjując i uczestnicząc w wielu przedsięwzięciach, ważnych dla studiów nad problematyką miasta wczesnolokacyjnego. Jesteśmy instytucją muzealną, nastawioną na kontakt z szerokim i wymagającym odbiorcą, upowszechniającą dorobek naszej nauki i popularyzującą wiedzę o przeszłości. Temu właśnie służą wystawy, nierzadko zaskakujące ciekawymi i nowatorskimi formami ekspozycji oraz przyciągające publiczność atrakcyjną tematyką.

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu jest Miejską Instytucją Kultury, finansowaną z budżetu Miasta Poznania.

 DOJAZD: Muzeum Archeologiczne w Poznaniu znajduje się na ulicy Wodnej 27 przy Starym Rynku. Najbliższy parking w płatnej strefie parkowania znajduje się na Placu Kolegiackim. Dodatkowo w obrębie Starego Miasta wzdłuż ulic w wyznaczonych miejscach dostępne są płatne miejsca parkingowe. 

Data rozpoczęcia:

10 września 2016

sobota

Data zakończenia:

11 września 2016

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

warsztaty, inne

Lokalizacja:

Pałac Górków

woj. wielkopolskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, ul. Wodna 27 – Pałac Górków, 61-781 Poznań, Tel. 61 8528251, Fax. 618531010, e-mail: muzarp@man.poznan.pl

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.