Gra miejska „Śladami mławskiego rzemiosła”

Data rozpoczęcia:

07 września 2019

sobota

11:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Mława i jej okolice były terenem działalności cechów rzemieślniczych. Ogromy wpływ na ten stan rzeczy miało położenie miasta, które powstało na skrzyżowaniu traktów handlowych. .Proponowane przez MZZ wydarzenie ma na celu wydobycie z tej skarbnicy dawnej tradycji miasta i pokazanie młodzieży mławskiej dziedzictwa rzemieślniczej Mławy.

Gra miejska „Śladami mławskiego rzemiosła” ma na celu przypomnienie dawnych zawodów rzemieślniczych, które przez wiele lat były nieodłącznym elementem mieszkańców miasta i jego okolic oraz zapoznanie mławskiej młodzieży z tradycją rzemieślniczą. Do współorganizowania tego wydarzenia Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej zaprosiło miejscowy szczep Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej „Sumatra”. Punkty gry miejskiej, będą rozmieszczone po całym obszarze miasta, w miejscach, gdzie kiedyś funkcjonowały poszczególne zakłady rzemieślnicze. Uczestnicy otrzymają mapę miasta z wyznaczonymi szlakami, oznaczonymi punktami, na których oczekiwać ich będą liczne zadania, nie tylko powiązane z teoretyczną wiedzą ale również praktyczną.

Data rozpoczęcia:

07 września 2019

sobota

11:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Mława, obszar położony miedzy ulicami: Padlewskiego, Piłsudskiego, Sienkiewicza,Warszawską i Nowowiejską. Na tym obszarze znajdowało się najwięcej zakładów rzemieślniczych w przedwojennej Mławie.

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie

Osoba kontaktowa: Barbara Zaborowska

Telefon: 507 468 167

E-mail: barbara.zaborowska@muzeum.mlawa.pl

WWW: http://www.muzeum.mlawa.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum zostało otwarte 8 grudnia 1929 r., w czasie wojny zostało zniszczone, reaktywowane 2 grudnia 1963 r. Muzeum posiada ponad 17 tys. eksponatów, część z nich prezentowana jest na wystawach stałych : sztuka, archeologia, przyroda, historia i numizmatyka.