fbpx

FLOWLAND - 4. edycja pikniku artystycznego w Tarczynie

Data rozpoczęcia:

19 września 2020

sobota

12:00

Data zakończenia:

19 września 2020

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

FLOWLAND, czyli artystyczny piknik w Tarczynie niedaleko Wlenia odbędzie się już po raz czwarty. Zobaczymy przede wszystkim wystawę w Domu nr 13 i zwiedzimy restaurowane gospodarstwo. Uczestników zaprosimy do zapoznania się z historią i przyrodą regionu. Nie zabraknie również lokalnych wytwórców żywności oraz rękodzieła artystycznego.

W Tarczynie niedaleko Wlenia już po raz czwarty odbędzie się FLOWLAND, czyli wyjątkowa, kameralna impreza artystyczna, której głównym punktem ucznimy wystawę sztuki w poniemieckim Domu nr 13 przygotowana we współpracy z galerią BWA Jeleniej Górze. FLOWLAND to także okazja do kreatywnego spędzenia czasu w gronie najbliższych, jak również spotkania twórców rękodzieła artystycznego czy posłuchania o historii oraz wyjątkowości tego regionu, która odzwierciedla się m. in. w krajobrazie czy starych odmianach ziół i drzew owocowych. Wspólnie ze Stowarzyszeniem RaszArt przygotowane zostaną także specjalne aktywności dla dzieci.

Tarczyn, to jedna z najmniejszych miejscowości w Sudetach Zachodnich. Zlokalizowana w odległości dwóch kilometrów od Wlenia, na szczycie góry Tarczynka. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, może poszczycić się średniowieczną metryką – pierwsze wzmianki o Tarczynie sięgają XII-XIII wieku. Co ciekawe, zabudowa tej urokliwej miejscowości nie powiększyła się o żaden nowy budynek – zachowała się tutaj historyczna, wiejska zabudowa. Niewątpliwie więc dziedzictwo kulturowe Tarczyna i jego najbliższych okolic jest ważnym świadectwem tego, jak żyły tu kolejne pokolenia, w jaki sposób powstawały domy i obejścia gospodarskie, jak uprawiano ziemię, ogrody czy drzewa owocowe.

Wychodząc z założenia, że naszym wspólnym obowiązkiem jest ochrona tych dóbr w tym celu, by służyły nam i następnym pokoleniom, Fundacja OP ENHEIM organizuje wydarzenie dedykowane mieszkańcom Tarczyna, Wlenia i najbliższych okolic. Gospodarstwo w Tarczynie jest także przekształcane i modernizowane, by stać się w przyszłości miejscem działań artystycznych.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas już we wrześniu. Pełny program wydarzenia zostanie opublikowany na oficjalnym profilu FLOWLAND na Facebooku www.facebook.com/flowland oraz na stronie www.flowland.org.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

19 września 2020

sobota

12:00

Data zakończenia:

19 września 2020

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Tarczyn 13
Tarczyn – najmniejsza miejscowość w Sudetach Zachodnich, mogąca poszczycić się średniowieczną metryką. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z XII–XIII wieku. Integralną jego częścią jest krajobraz – nie tylko przyroda, ale także szachownice pól i układ wsi położonej na górze Tarczynce.

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Fundacja OP ENHEIM

Osoba kontaktowa: Agnieszka Smutek

Telefon: 601 656 335

E-mail: aga.smutek@openheim.org

WWW: http://www.openheim.org/pl/

Informacja o organizatorze:

OP ENHEIM to nowa przestrzeń dla kultury we Wrocławiu, która obejmuje galerię sztuki i salę wielofunkcyjną. Fundacja stawia sobie za cel wspieranie sztuki współczesnej poprzez rozwój sieci współpracy z instytucjami we Wrocławiu, Berlinie i w innych krajach europejskich.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.