fbpx

Finał warsztatów opowieści „Alchemia słowa”, gawęda pt. „W poszukiwaniu drogi do świata baśni”

Data rozpoczęcia:

19 września 2020

sobota

11:00

Data zakończenia:

19 września 2020

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W dniach 16-19.09.20 odbędą się warsztaty edukacyjno-animacyjne pt. „Alchemia słowa”. Adepci sztuki opowiadania zostaną wprowadzeni w świat opowieści, nauczą się jak konstruować historie, poznają różne formy opowiadania, dowiedzą się jak umiejętnie wykorzystać gest, ruch czy dźwięk, w celu skoncentrowania uwagi słuchacza.

W dniach 16-19.09.20 odbędą się warsztaty edukacyjno-animacyjne pt. „Alchemia słowa”. Adepci sztuki opowiadania zostaną wprowadzeni w świat opowieści, nauczą się jak konstruować historie, poznają różne formy opowiadania, dowiedzą się jak umiejętnie wykorzystać gest, ruch czy dźwięk, w celu skoncentrowania uwagi słuchacza. Będą pracować nad strukturą, treścią i przekazem historii oraz nad przestrzenią, w której toczy się narracja.
Inspiracją do snucia opowieści będą zbiory malarstwa Muzeum Okręgowego w Lesznie, a szczególnie obraz Jana Czesława Moniuszki (1853-1908), „Alchemik” z 1888 roku. Tytuł warsztatów zaczerpnięty został z książki Jana Parandowskiego (1895-1978) „Alchemia słowa”, odkrywającej tajemnice twórczości pisarzy od antyku po wiek dwudziesty. Uczestnicy projektu poznają tradycję nauki sztuki oratorskiej, stanowiącej dawniej podstawę dobrego wychowania młodego człowieka. Podczas finału warsztatów, podsumowana zostanie praca uczestników, raz jeszcze nakreślone zostaną główne przesłania, a w ramach gawędy „W poszukiwaniu drogi do świata baśni” będzie można podzielić się własnymi spostrzeżeniami z odbytego, twórczego spotkania.
Spotkanie i warsztaty opowieści poprowadzi Michał Malinowski – dyrektor i twórca Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści (mubabao.pl), pedagog, pisarz, poszukiwacz inspiracji i autor nowatorskich metod opowiadania. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Muzeum Jutra. Nasze Muzeum”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”

Data rozpoczęcia:

19 września 2020

sobota

11:00

Data zakończenia:

19 września 2020

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Muzeum Okręgowe w Lesznie, pl. Jana Metziga 17 , Leszno

woj. wielkopolskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Okręgowe w Lesznie

Osoba kontaktowa: Jakub Piwoński

Telefon: 65 529 61 40

E-mail: promocja@muzeum.leszno.pl

WWW: http://www.muzeum.leszno.pl/strona_PL/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Okręgowe w Lesznie to instytucja, która od 70 lat bada i upowszechnia historię i kulturę południowo-zachodniej Wielkopolski. Wśród różnorodnych zbiorów m.in. kolekcja portretów królów kurkowych, portrety trumienne, malarstwo polskie o tematyce wiejskiej, zbiory etnograficzne a także judaika.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.