fbpx

Finał projektu "Miniatura & ArchiTEKTURA"

Data rozpoczęcia:

19 września 2020

sobota

14:00

Data zakończenia:

19 września 2020

sobota

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Wiejski Ośrodek Kultury w Nowogródku Pomorskim jest jednym z realizatorów
projektu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 w województwie zachodniopomorskim.
Nasz projekt zatytułowany „Miniatura & ArchiTEKTURA” skierowany jest do dzieci i młodzieży z gminy i ma na celu rozbudzenie zainteresowań lokalną architekturą i zabytkami.

Bardzo Młoda Kultura to program realizowany przez Narodowe Centrum Kultury od 2016 roku. W jego drugiej edycji operatorem w województwie zachodniopomorskim jest Czaplinecki Ośrodek Kultury i to właśnie komisja powołana przez CzOK przychyliła się do tegorocznego pomysłu Wiejskiego Ośrodka Kultury w Nowogródku Pomorskim na realizację inicjatywy pt. „Miniatura i ArchiTEKTURA”. Od 14 lipca do 28 sierpnia grupa 22 dzieci spotyka się co tydzień w bibliotece w Karsku, aby poznawać historie gminnych zabytków. Nad merytoryczną częścią projektu czuwa lokalny historyk, Piotr Wojciechowski, któremu już udało się zarazić młodych ludzi pasją do historii.
Wspólnie z uczestnikami dokonano wyboru ośmiu zabytkowych obiektów, które zostają poddawane licznym analizom, wśród nich są m.in. pałac w Karsku, kościół w Trzcinnej, czy mauzoleum rodu von Borcke w Giżynie. W trakcie trwania zajęć dzieci poznają fakty i legendy związane z tymi miejscami, budują papierowe makiety, opracowują przewodnik turystyczny czy mapę gminy. Równolegle przygotowywana jest plenerowa wystawa plansz, na którym znajdą się opisy zabytków oraz ich fotografie, zrobione w trakcie autokarowej wycieczki po okolicy. Efekty prawie dwumiesięcznej pracy będzie można obejrzeć 19 września, podczas spotkania finałowego projektu „Miniatura i ArchiTEKTURA”. Wtedy to, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa będzie można wziąć udział w spacerze obywatelskim śladami zabytków Karska, obejrzeć wystawę fotografii dokumentującej przebieg projektu, czy zapoznać się z ośmioma wspaniałymi papierowymi makietami. Wówczas też będzie miała miejsce premiera filmu pokazującego walory gminnych zabytkowych obiektów oraz premiera przewodnika turystycznego.
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie, Biura Dokumentacji Zabytków w Szczecinie oraz Starostwa Powiatowego w Myśliborzu.

Data rozpoczęcia:

19 września 2020

sobota

14:00

Data zakończenia:

19 września 2020

sobota

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Plac przy Domu Strażaka, ul. Mieszka I 13 74-305 Karsko

woj. zachodniopomorskie

Organizator

Nazwa: Wiejski Ośrodek Kultury w Nowogródku Pomorskim

Osoba kontaktowa: Katarzyna Chorążyczewska

Telefon: 957478070

E-mail: kontakt@wok-np.pl

WWW: http://www.wok-np.pl

Informacja o organizatorze:

Organizatorem wydarzenia jest Wiejski Ośrodek Kultury w Nowogródku Pomorskim, który w swojej strukturze posiada Bibliotekę Publiczną w Karsku oraz filię BP w Nowogródku Pomorskim. W ramach swoich działań organizujemy warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wystawy, spotkania autorskie.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.