fbpx

Filmowo i rowerowo po Wielkiej Wyspie

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

12:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Trasa rowerowa, którą Państwu proponujemy, będzie wiodła przez znane lub mniej znane zakątki Wielkiej Wyspy. To właśnie tutaj funkcjonowała przez kilka dziesięcioleci Wytwórnia Filmów Fabularnych (obecnie Centrum Technologii Audiowizualnych).

Połączyło nas dziedzictwo – filmowe dziedzictwo Wrocławia. Od ponad dwóch lat identyfikujemy plenery filmowe i serialowe, docieramy do materiałów źródłowych oraz ludzi pracujących przy powstawaniu dzieł kręconych w stolicy Dolnego Śląska i publikujemy na naszym profilu internetowym teksty popularyzujące przeszłość i teraźniejszość filmowego Wrocławia (https://www.facebook.com/filmwroclaw).
Trasa rowerowa, którą Państwu proponujemy, będzie wiodła przez znane lub mniej znane zakątki Wielkiej Wyspy. To właśnie tutaj funkcjonowała przez kilka dziesięcioleci Wytwórnia Filmów Fabularnych (obecnie Centrum Technologii Audiowizualnych), w której powstało ponad 460 filmów i seriali. Reżyserzy korzystali często z pobliskich plenerów, dlatego też Wielka Wyspa stała się mimo woli miejscem, w którym rozgrywa się akcja wielu filmów i seriali. Na wybranej trasie znajdą się zarówno współczesne, jak i czasami zapomniane filmy sprzed lat. Jest to oczywiście niewielki, subiektywny wybór obrazów zrealizowanych na tym obszarze. Mamy jednak nadzieję, że wycieczka stanie się inspiracją do własnych poszukiwań i wędrówek śladami filmów. Niech połączy nas filmowe dziedzictwo Wrocławia!
Zapraszamy !
Bogdan Bernacki i Małgorzata Urlich-Kornacka
Filmowy Wrocław

Wymagane są zapisy: https://app.evenea.pl/event/773616-69/
Uczestnicy wycieczki ubezpieczają się we własnym zakresie.

Galeria

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

12:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Miejsce spotkania: Gmach Główny Politechniki Wrocławskiej przy Wybrzeżu Wyspiańskiego

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie TUiTAM oraz Filmowy Wrocław

Osoba kontaktowa: Małgorzata Urlich-Kornacka

Telefon: 607239776

E-mail: m.urlich@interia.pl

WWW: http://www.przewodnicy.org/

Informacja o organizatorze:

Celem Stowarzyszenia jest propagowanie krajoznawstwa, wiedzy o Dolnym Śląsku. Realizujemy projekty turystyczne i edukacyjne dla szkół, osób niepełnosprawnych oraz turystów indywidualnych. Naszym celem jest też propagowanie aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.