fbpx

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

10:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Centrum Szyfrów Enigma i Fundacja Promocji Retroinformatyki „Dawne Komputery i Gry” zapraszają na wyjątkową, nostalgiczną podróż do świata domowej rozrywki ostatnich kilkudziesięciu lat. To prawdziwa gratka dla użytkowników i fanów retrogier.

Gry wideo są częścią naszego dziedzictwa kulturowego. Centrum Szyfrów Enigma opowiada m.in. o rewolucji cyfrowej, która była wynikiem prac kryptologów w czasie II wojny światowej. Festiwal Dawnych Komputerów i Gier odbywający się w tym roku pod hasłem „Połączeni dziedzictwem” to dla użytkowników oraz fanów retrogier świetna okazja do podzielenia się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami z dawnych lat. Gracze połączeni we wspólnej grze przez cały czas trwania wydarzenia będą mogli skorzystać z interaktywnej wystawy komputerów z lat 70., 80. i 90 XX wieku. W ramach wydarzenia będzie można nie tylko pograć na klasycznym sprzęcie, czyli zagrać w gry w dokładnie taki sam sposób, jak np. 30 lat temu, dzięki zastosowaniu sprzętu i oprogramowania z danej epoki. Wszyscy będą mogli wziąć także udział w dodatkowych konkursach z nagrodami.
Każdego kto chciałby przypomnieć sobie jak wyglądały komputery, konsole i gry pod koniec ubiegłego wieku, ale także każdego kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z retrokomputerami zapraszamy do Centrum Szyfrów Enigma w weekend 17-18 września.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

10:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Centrum Szyfrów Enigma, 61-809 Poznań, ul. Święty Marcin 78

woj. wielkopolskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Poznańskie Centrum Dziedzictwa
  • Fundacja Promocji Retroinformatyki „Dawne Komputery i Gry”

Osoba kontaktowa: Marcin Słomiński

Telefon: 531 250 800

E-mail: marcin.slominski@pcd.poznan.pl

WWW: https://csenigma.pl/

Informacja o organizatorze:

Poznańskie Centrum Dziedzictwa to miejska instytucja kultury, zajmująca się interpretacją dziedzictwa, prowadząca Centrum Szyfrów Enigma, Bramę Poznania, Trakt Królewsko-Cesarski, Galerię Śluza oraz Fest Fyrtel. CSE to najmłodsza marka PCD, działa od września 2021 r.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.