fbpx

Fechtfest

Data rozpoczęcia:

19 września 2020

sobota

12:00

Data zakończenia:

19 września 2020

sobota

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Fechtschule pokazujące tradycje i kunszt władania historyczną europejską bronią białą w oparciu o zachowane źródła średniowieczne i renesansowe w formie turnieju szermierki długim mieczem bez uzbrojenia ochronnego we wrocławskiej Leśnicy.

Freifechter Wrocław oraz Centrum Kultury „Zamek” ma zaszczyt zaprosić szermierzy i publiczność na Turniej w konwencji Blossfechten na Długi Miecz w formie publicznego Fechtschule. Fechtschule pokazujące tradycje i kunszt władania historyczną europejską bronią białą w oparciu o zachowane źródła średniowieczne i renesansowe w formie turnieju szermierki długim mieczem bez uzbrojenia ochronnego we wrocławskiej Leśnicy. Szermierze zmierzą się w konwencji Blossfechten czyli walce bez uzbrojenia ochronnego (jedynie maska, rękawice i ochraniacze kończyn) z wykorzystaniem historycznych technik i zasad walki na długi miecz.

Data rozpoczęcia:

19 września 2020

sobota

12:00

Data zakończenia:

19 września 2020

sobota

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

rekonstrukcja historyczna

Lokalizacja:

Centrum Kultury „Zamek”
pl. Świętojański 1
54-076 Wrocław

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Centrum Kultury „Zamek” we Wrocławiu

Osoba kontaktowa: Maciej Kozieł

Telefon: 713491359

E-mail: fantastyka@zamek.wro

WWW: http://www.zamek.wroclaw.pl/

Informacja o organizatorze:

Centrum Kultury „ZAMEK” jest instytucją miejską, która oferuje przestrzeń do poszukiwania, odnajdywania i rozwijania swoich pasji, to miejsce spotkań i twórczej samorealizacji. Nasza siedziba mieści się w wyjątkowym obiekcie: zabytkowym pałacu o barokowej bryle i ponad 800 letniej historii. Pomimo

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.