fbpx

Europejskie Dni Dziedzictwa w Warce

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

11:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Warka i Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego po raz kolejny przyłączają się do wspólnego świętowania tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa.

Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce po raz kolejny przyłącza się, tym razem do świętowania jubileuszowej 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. 18 września 2022 r. będziemy świętować pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”! Dziedzictwo łączy pokolenia, przeszłość z przyszłością; pozwala, by społeczeństwo integrowało się wokół lokalnych zabytków i dziedzictwa niematerialnego.

Z tej okazji zapraszamy Państwa do Warki.  To miejsce niezwykłe, które koniecznie musicie odwiedzić, a zwłaszcza nasze Muzeum. W otoczeniu starych drzew zabytkowego parku stoi biały klasycystyczny pałacyk z poł. XIX w. Jego historia sięga początków XVII stulecia. We wnętrzach pałacu prezentowana jest ekspozycja, która przypomina działalność Kazimierza Pułaskiego w Polsce i na ziemi amerykańskiej oraz zasłużonych Polaków w życiu społecznym, politycznym i kulturalnym Stanów Zjednoczonych Ameryki. Poznasz tu również historię Warki.

W dniu obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, czyli niedzielę 18 września 2022 r. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce w godzinach 11.00 – 18.00 będzie można zwiedzić bezpłatnie. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających Warkę w tym dniu będzie koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’ na terenie parku przy Muzeum , który odbędzie się o godz. 15.00  przy muzealnej kawiarence. Każdy kto do nas zajrzy będzie mógł odpocząć na terenie zabytkowego parku słuchając muzyki w tle. Warto już dziś zaplanować sobie rodzinną niedzielę z Warce!

Info. Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

11:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce,
ul. K. Pułaskiego 24, Warka

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

Osoba kontaktowa: Aleksandra Wiąckiewicz

Telefon: 48 667 20 20

E-mail: rezerwacja@muzeumpulaski.pl

WWW: https://www.muzeumpulaski.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest instytucją kultury współprowadzoną przez Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Powiat Grójecki.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.