fbpx

Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Lubelskim

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

Data zakończenia:

10 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Najmłodszych wraz z opiekunami zapraszamy na rodzinne warsztaty „Średniowieczny Lublin. Jak wyglądała rezydencja króla i co pozostało po niej do dziś?” Podczas zajęć wspólnie zwiedzimy najstarsze zabytki wzgórza zamkowego  romańską wieżę mieszkalno-obronną oraz Kaplicę Trójcy Świętej. Poznamy tajniki dawnego budownictwa obronnego i spróbujemy wyobrazić sobie jak mógł wyglądać średniowieczny Zamek Lubelski. Swoje pomysły przedstawimy w formie makiet sporządzonych przy użyciu różnych materiałów plastycznych. Czas trwania: 1,5 – 2 godziny. Liczba uczestników – 25 osób

Wszystkich bez wyjątku zapraszamy do zwiedzania wystawy „Kalifornijskie Reminiscencje. Malarstwo Ewy Matysek Mazur i Andrzeja Mazura. Światło i Kolor”. Wystawa prezentuje dzieła autorstwa dwójki artystów, którzy w swojej twórczości inspirują się naturą i krajobrazami dwóch odległych państw: Polski i Stanów Zjednoczonych.

Ewa Matysek Mazur studiowała w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracuje i tworzy w USA. Maluje w technice olejnej, zazwyczaj z natury, a wiedza i doświadczenie oraz znajomość warsztatu dawnych mistrzów, pomagają jej w świadomym realizowaniu własnych projektów, udoskonalając technikę impresjonistyczną. Andrzej Mazur studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dziś jest profesorem tej uczelni. Uprawia malarstwo sztalugowe oraz ścienne. Od wielu lat maluje w Stanach Zjednoczonych w Kalifornii, studiując kolorystykę tamtejszego pejzażu. Maluje obrazy w technice olejnej, zazwyczaj w plenerze, przeważnie pejzaże. Interesują go harmoniczne zestawienia barwne. Obrazy buduje kolorem i światłem, starając się pokazać w obrazie nastrój i estetyczne emocje jakie wywołuje przedstawiany pejzaż. Prace malarskie maja charakter impresjonistycznych studiów koloru i światła.

 

Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Lubelskim, 9-10 września 2017 r.

Muzeum Lubelskie w Lublinie, 

ul. Zamkowa 9, 20-117 Lublin


www.muzeumlubelskie.pl

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

Data zakończenia:

10 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Muzeum Lubelskie w Lublinie

woj. lubelskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Lubelskie w Lublinie

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.