fbpx

Europejskie Dni Dziedzictwa w Bibliotece Miejskiej w Puławach

Data rozpoczęcia:

9 września 2018

niedziela

Data zakończenia:

16 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Program:

11-12 września | wtorek-środa

  • 10:00Symbole narodowe,Biblioteka Miejska w Puławach (Oddział dla dzieci).

Oddział dla dzieci Biblioteki Miejskiej w Puławach zaprasza grupy przedszkolne na zajęcia edukacyjne na temat polskich symboli narodowych: hymnu, godła i flaga. Symbole pozwalają rozpoznać kraj wśród innych, podkreślają jego charakter, niezależność i dumę. Są związane z dziejami państwa i jego mieszkańców. Spotkanie ma na celu poznanie przez dzieci symboli narodowych, uwrażliwienie na ich znaczenie oraz rozbudzenie uczuć patriotycznych i narodowej dumy.

11-12 września | wtorek-środa

  • 9.00 Kto ty jesteś?, Filia biblioteczna nr 5.

Filia nr 5 Biblioteki Miejskiej w Puławach przygotowała zajęcia zatytułowane Kto ty jesteś?, których celem jest zwiększenie świadomości uczestników dotyczącej symboli i miejsca, w którym żyjemy. Zajęcia skierowane są do grup przedszkolnych.

12 września | środa

  • 9.00 Władysław Szczypa i jego droga do niepodległej, Filia biblioteczna nr 4.

Filia nr 4 Biblioteki Miejskiej w Puławach zaprasza uczniów klas szkoły podstawowej na spotkanie z historykiem. Bohaterem spotkania będzie Władysław Szczypa, urodzony w Puławach uczestnik walk o niepodległość Polski. Jako żołnierz brał udział w I i II wojnie światowej oraz w wojnie polsko-bolszewickiej, w trakcie której dwukrotnie został ranny. W 1940 r. zginął w Charkowie zamordowany przez NKWD. O bohaterze opowie historyk Zbigniew Kiełb, badacz dziejów Puław i ziemi puławskiej, pomysłodawca i współorganizator wielu wystaw historycznych.

  • 10.00 Warszawa zawsze niezwyciężona, Filia biblioteczna nr 7.

W Filii nr 7 Biblioteki Miejskiej w Puławach uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej poznają legendy, historię oraz zabytki Warszawy, stolicy Polski, oraz wykonają prace plastyczne.

13 września | czwartek

  • 17.00 „Zapomniany” kaniowczyk ppłk Stanisław Magnuszewski (1888-1968),Biblioteka Miejska w Puławach.

Zapomniany” kaniowczyk… to biografia Stanisława Magnuszewskiego, podpułkownika saperów Wojska Polskiego. W 1922 r. udekorowany Krzyżem Srebrnym Orderu Wojskowego Virtuti Militari przez marszałka Józefa Piłsudskiego, w latach 1926-1930 był dowódcą stacjonującego w Puławach 2. Pułku Saperów Kaniowskich. O bohaterze opowie historyk Zbigniew Kiełb, badacz dziejów Puław i ziemi puławskiej, pomysłodawca i współorganizator wielu wystaw historycznych.

13-14 września | czwartek-piątek

  • 10.00 Mały patriota, Filia biblioteczna nr 2.

Filia nr 2 Biblioteki Miejskiej w Puławach zaprasza przedszkolaków na zajęcia edukacyjne, które mają na celu rozwój postaw patriotycznych związanych z tożsamością narodową, rozbudzenie szacunku wobec dorobku minionych pokoleń, kształtowanie więzi z krajem i regionem. W spotkaniu będzie wykorzystana gra edukacyjne Polak mały oraz albumy dotyczące Puław.

14 września | czwartek

  • 10.00 Wolność – co to jest?,Filia biblioteczna nr 3.

Filia nr 3 Biblioteki Miejskiej w Puławach zaprasza grupy przedszkolaków na zajęcia edukacyjne zatytułowane Wolność – co to jest?

Wolność to jest coś takiego, że można robić wszystko – uważa Piotruś – po prostu wszystko, ale tak, by nie robić krzywdy innym. Wolność to także prawa obywatelskie, takie jak wolność osobista, wolność słowa, wyznania, sumienia, zgromadzeń. Dla mnie wolność to swoboda działania, prawo do wyboru własnej drogi życiowej, własnego celu w życiu.

Kontakt:

Biblioteka Miejska w Puławach

ul. Głęboka 7A, 24-100 Puławy

www.biblioteka.pulawy.pl


Data rozpoczęcia:

9 września 2018

niedziela

Data zakończenia:

16 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Biblioteka Miejska w Puławach

woj. lubelskie

Organizator

Nazwa: Biblioteka Miejska w Puławach

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.