fbpx

Europejskie Dni Dziedzictwa - połączeni dziedzictwem

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

10:00

Data zakończenia:

11 września 2022

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny serdecznie zaprasza do zwiedzania swojej siedziby w Koszęcinie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w dwa wrześniowe weekendy: 10-11 i 17-18 września 2022 roku w godzinach 10:00 – 16:00.

Realizacja założeń tegorocznej 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w siedzibie Zespołu „Śląsk” skoncentrowana będzie na prezentacji dokonań artystycznych współtwórców „Śląska” – Stanisława Hadyny i Elwiry Kamińskiej oraz działalności Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w przeddzień jubileuszu 70-lecia. Wizerunek artystyczny Zespołu „Śląsk”, funkcjonującego aktywnie we współczesnych procesach dynamicznych przemian i rozwoju kultury, opiera się na wielowiekowych tradycjach oraz wkładzie twórczym jego założycieli – Stanisława Hadyny i Elwiry Kamińskiej.
Dorobek artystyczny Zespołu, tworzący cenny zasób i istotny wkład w propagowanie i utrwalanie polskiej kultury narodowej, łączy przeszłość z przyszłością i integruje pokolenia Polaków wokół tradycji muzycznych Polski i Górnego Śląska. Jako istotny przekaz dziedzictwa kulturowego zasługuje na przybliżenie odbiorcom w ramach realizacji założeń 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa.
Ważnym elementem wydarzeń tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa w Koszęcinie będzie zwiedzanie zrewitalizowanej siedziby „Śląska” – jednego z największych zespołów pałacowo-parkowych w Polsce. Dla zwiedzających będą udostępnione wystawy stałe i czasowe prezentujące dokonania Stanisława Hadyny i Elwiry Kamińskiej oraz historię powstania i działalności „Śląska”.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość zwiedzić zabytkowe sale obiektu z licznymi pamiątkami, archiwalnymi zdjęciami i plakatami Zespołu „Śląsk” oraz pałacową kaplicę i wieżę z tarasem widokowym na panoramę Koszęcina.

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

10:00

Data zakończenia:

11 września 2022

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Lokalizacja:

42-286 Koszęcin
Zamkowa 3

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

Osoba kontaktowa: Anna Mróz

Telefon: +48 34 3106 461

E-mail: centrum.edukacji@zespolslask.pl

WWW: http://zespolslask.pl

Informacja o organizatorze:

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny – instytucja działająca od 1 lipca 1953 r., na rzecz upowszechniania kultury, edukacji, tradycji i animacji społeczno-kulturalnej, współprowadzona od 2017 r. przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, o szerokiej działalności scenicznej.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.