fbpx

Europejskie Dni Dziedzictwa Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

10:00

Data zakończenia:

8 września 2019

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Z okazji 27. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza wszystkich chętnych na wspólne obchody tego wydarzenia na terenie zabytkowego zespołu zamkowo-parkowego. OKL jako instytucja Lasów Państwowych przybliża leśne dziedzictwo oraz przypomina o wiekach starań naszych przodków.

W dniach 7–8 września 2019 r. Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie udostępni nieodpłatnie wszystkie wystawy w Muzeum Leśnictwa w godzinach 10.00 – 16.00. Szczególnie trafnie w tematykę wydarzenia wpisują się wystawy pt. „Dzieje leśnictwa w Polsce” oraz „Kulturotwórcza rola lasu” – dostępne w obiekcie Oficyna.
Ponadto, zorganizowane zostanie stoisko promujące Europejskie Dni Dziedzictwa, na którym turyści będą mogli zapoznać się ze zmianami struktury lasów w Polsce na tle wydarzeń historycznych oraz wygrać atrakcyjne upominki w konkursach edukacyjnych. Równocześnie zachęcamy do skorzystania z uroków parku-arboretum podczas rodzinnych spacerów lub terenowej gry „Wędrówki dendrologiczne”, która daje okazję do samodzielnego i aktywnego poznawania dziedzictwa kulturowo-przyrodniczego Gołuchowa.
Do udziału zapraszamy wspólnie z Gołuchowskim Centrum Kultury „Zamek”, które współuczestniczy w wydarzeniu.

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

10:00

Data zakończenia:

8 września 2019

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie
ul. Działyńskich 2
63-322 Gołuchów

woj. wielkopolskie

Organizator

Nazwa: Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie

Osoba kontaktowa: Nela Popiołek

Telefon: 62 761 50 45

E-mail: nela.popiolek@okl.lasy.gov.pl

WWW: http://www.okl.lasy.gov.pl/

Informacja o organizatorze:

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie jest jednostką funkcjonującą w strukturze Lasów Państwowych o zasięgu ogólnokrajowym. Do zakresu swoich zadań zalicza m. in. działalność w zakresie ochrony dziedzictwa leśnictwa polskiego, gromadzenia i udostępniania zbiorów oraz edukacji przyrodniczo-leśnej.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.