fbpx

Europejskie Dni Dziedzictwa

Data rozpoczęcia:

8 września 2019

niedziela

11:00

Data zakończenia:

8 września 2019

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Krośnieńskie Centrum Dziedzictwa Szkła to pierwszy w Polsce obiekt turystyczno – kulturalny, który w sposób interaktywny prezentuje tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości.

Zwiedzając nasze Centrum można nie tylko podziwiać piękno szklanej sztuki oraz kunszt artystów, ale także poznać niezwykle ciekawe tajniki technik produkcyjnych i zdobniczych. Naszą zaletą jest również to, że oferując intrygującą podróż po świecie szkła dajemy możliwość osobistego i czynnego wzięcia udziału w procesie jego wytwarzania.
Podczas zwiedzania naszego Centrum można też wziąć udział w warsztatach szklanych:
– Zajęcia malowania na szkle – podczas zajęć uczestnicy samodzielnie pomalują szklaną formę, poznają dostępne narzędzia i materiały, a także sposoby projektowania wzorów, malowania i utrwalania obrazów na szkle.
– Zajęcia tworzenia ozdób świątecznych – Zajęcia mają charakter cykliczny. W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami malowania na szkle, gruntowania, oraz zdobienia ozdób bożonarodzeniowych i wielkanocnych. Uczestnicy zaprojektują i stworzą ozdobę bożonarodzeniową – bombkę, lub szklaną pisankę wielkanocną.
Można nabyć bardzo wartościowe pamiątki szklane będących dziełem prawdziwych mistrzów tego fachu. Ponadto każdy uczestnik zwiedzania naszego interaktywnego Muzeum ma możliwość spróbować własnoręcznie wydmuchać figurę z masy szklanej – dzięki temu poznaje prawdziwą technikę hutnictwa szkła.