fbpx

ELZAB TRZY POKOLENIA

Data rozpoczęcia:

13 września 2019

piątek

09:00

Data zakończenia:

13 września 2019

piątek

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W ramach tegorocznej edycji EDD Spółka ELZAB wraz z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza na industrialny spacer w piątek 13 września do poznania od środka zakładu nazywanego w minionym XX wieku „laboratorium nowoczesnych maszyn cyfrowych”. Zakładu którego historia rozpoczyna się 1969 roku.

Zwiedzanie zakładu odbywać się będzie podczas zwykłego dnia pracy w trakcie którego poznasz historię firmy i zobaczysz jak pracuje się na poszczególnych stanowiskach, jak przygotowuje się różne elementy z których na końcu powstaje nowoczesne urządzenie najeżone elektroniką. Wśród miejsc, które odwiedzisz będzie jedna z większych hal produkcyjnych w Zabrzu, która oglądana zlotu ptaka przypomina „wielki procesor”, „wygrzewalnia” jako miejsce specjalnego testowania gotowych do pracy urządzeń oraz laboratorium badawczo wzorujące z nowoczesną odizolowaną od świata zewnętrznego komorą semibezodbiciową o ścianach wykonanych z płytek ferrytowych. Zwiedzanie odbywać się będzie w grupach z przewodnikiem po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji na wyznaczoną godzinę. Warto poznać miejsce, ludzi i firmę, która miała wpływ na kształt przemian jakie dokonywały się w polskiej historii gospodarki i stanowi o charakterze miasta.

Wstęp wolny.

Data rozpoczęcia:

13 września 2019

piątek

09:00

Data zakończenia:

13 września 2019

piątek

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Lokalizacja:

Zakład Elzab w Zabrzu – Helence ulica Elzab 1 dojazd autobusem nr 81 z centrum miasta z dworca autobusowego do przystanek końcowy „Helenka-Elzab”.

woj. śląskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu – Międzynarodowe Centrum Dokumentacji i Badań nad Dziedzictwem Przemysłowym dla Turystyki
  • Spółka Elzab

Osoba kontaktowa: Dariusz Walerjański

Telefon: 697 719 827

E-mail: dwalerjanski@muzeumgornictwa.pl

WWW: https://www.muzeumgornictwa.pl/

Informacja o organizatorze:

Międzynarodowe Centrum Dokumentacji i Badań nad Dziedzictwem Przemysłowym dla Turystyki jest działem funkcjonującym w strukturach Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Centrum było już w minionych latach organizatorem działań w ramach EDD

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.