fbpx

EDD 2017 w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bydgoszczy

Data rozpoczęcia:

16 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W sobotę, 16 września 2017 roku z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa Parafia Ewangelicko-Augsburska (Luterańska) w Bydgoszczy zapraszamy do  kościoła Zbawiciela (Plac Zbawiciela 1).

 

W tym roku Europejskie Dni Dziedzictwa przybiorą tam szczególnie podniosły charakter, ponieważ wpisują się w jubileusz 500 lat Reformacjiktóry jest nie tylko okazją do tego, by móc z bliska zobaczyć zabytki i zwiedzić miejsca, ale również stwarza możliwość poznania historii, wysłuchania koncertu, a w wielu przypadkach ma również wymiar edukacyjny. Głównym punktem programu EDD w kościele Zbawiciela będą:

 

– wystawa plenerowa na placu Zbawiciela ukazująca ewangelickie dziedzictwo kultury i sztuki architektonicznej naszego miasta oraz dzisiejszego województwa kujawsko-pomorskiego,

– wystawa – ekspozycja starodruków, piśmiennictwa polskiego  ewangelicyzmu, naczyń komunijnych i strojów liturgicznych,

– krótkie koncerty muzyki okresu reformacji.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniach, jakie planuje nasza parafia. Będzie to znakomita okazja, aby nas lepiej poznać, ale przede wszystkim, aby doświadczyć, jak wielki dorobek Reformacja wniosła i wnosi w nasze życie. Obchody EDD odbędą się w godzinach od 10:00 do 20:00.

 

Data rozpoczęcia:

16 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa, zwiedzanie, koncert

Lokalizacja:

Kościół Zbawiciela

woj. kujawsko-pomorskie

Organizator

Nazwa: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Bydgoszczy

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.