fbpx

Dzień otwarty w Kuźni Edardson

Data rozpoczęcia:

10 września 2016

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W sobotę 10 września o godz. 15.00 zapraszamy na dzień otwarty w Kuźni Edardson w Dolnej niedaleko Leśnicy. W programie m.in. pokaz kucia podków oraz użytkowania zabytkowych narzędzi kowalskich pod czujnym okiem specjalnego gościa – pana Antoniego Mokoszy, podkuwacza z wieloletnim stażem w pracy zawodowej.

Kuźnia powstała po I wojnie św. i była źródłem utrzymania rodziny do II wojny światowej, a następnie sporadycznie była używana do śmierci gospodarza w 1965 r.

Niewykorzystywanym budynkiem kuźni zainteresował się Jerzy Królicki były student historii, pasjonat archeologii, który zafascynowany dawnym rzemiosłem otworzył tam własną działalność gospodarczą i reaktywował kuźnię jesienią 2014 r.

W kuźni młodzi zapaleńcy realizują swoje pasję – odtwórstwo przedmiotów użytku codziennego z okresu średniowiecza (np. sztućce, sprzęt obozowy, gwoździe, śledzie), a przy tym cały czas się uczą się i poznają kolejne tajniki tradycyjnego kowalstwa. W przyszłości chcieliby zająć się wytwarzaniem większych i bardziej wymagających elementów jak ozdobne kraty, okucia skrzyń, miecze, topory i zbroje etc.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

Organizator:

Kuźnia Edardson

47-100 Dolna, ul. Krótka 3, tel. 535415003

Data rozpoczęcia:

10 września 2016

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

rzemiosło / kulinaria

Lokalizacja:

Kuźnia Edardson

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Kuźnia Edardson

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.