fbpx

DZIEŃ OTWARTEGO ZABYTKU

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

11:00

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

„Dzień otwartego zabytku” to spacer połączony ze zwiedzaniem trzech zabytkowych obiektów, niegdyś prywatnych rezydencji, a współcześnie siedzib różnych instytucji. Gospodarze i specjaliści pokażą niedostępne wnętrza i opowiedzą o tajnikach renowacji.

„Dzień otwartego zabytku” to spacer połączony ze zwiedzaniem trzech zabytkowych obiektów, które niegdyś były prywatnymi rezydencjami, a współcześnie pełnią rolę siedzib różnych instytucji. Dzięki wzorcowo przeprowadzonym pracom konserwatorskim możemy podziwiać wyjątkową przestrzeń, piękne detale architektoniczne i opowiedzieć fascynującą historię każdego z tych budynków. Podczas spaceru ich gospodarze opowiedzą o swojej misji i pokażą na co dzień niedostępne wnętrza, a zaproszeni specjaliści podzielą się z nami wiedzą o tajnikach renowacji i adaptacji do nowych funkcji.

Spacer zaczniemy od Domu Oppenheimów przy pl. Solnym, dawnej kamienicy mieszczańskiej, która kryje w sobie wiele różnych warstw zdradzających jej bogatą historię od czasów średniowiecznych do współczesności, a obecnie jest siedzibą instytucji kultury OP ENHEIM, która organizuje wystawy sztuki współczesnej oraz oferuje różnorodny program kulturalny. Następnie odwiedzimy Hotel Altus Palace, dawny Pałac Leipzigerów, położony tuż przy promenadzie przy ul. Wierzbowej, a trzeci z obiektów na naszej trasie spaceru to okazała willa browarnika Georga Haase przy ul. Podwale, a obecnie siedziba Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

11:00

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

OP ENHEIM, pl. Solny 4, 50-060 Wrocław (miejsce spotkania).

woj. dolnośląskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • OP ENHEIM
  • Niemiecko-Polska Fundacja Ochrony Zabytków Kultury

Osoba kontaktowa: Karolina Jara

Telefon: +48 537 096 621

E-mail: karolina.jara@openheim.org

WWW: http://www.openheim.org/

Informacja o organizatorze:

OP ENHEIM to przestrzeń dla kultury w zabytkowej kamienicy z galerią sztuki oraz Salonem Herz, w którym odbywają się wydarzenia kulturalne. Niemiecko-Polska Fundacja Ochrony Zabytków Kultury wspiera zabytki w Polsce i popularyzuje wiedzę na temat dziedzictwa kulturowego.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.